3d skenery – poznáte ich výhody?

 

Meranie rozmerov nikdy nebolo jednoduchšie a presnejšie zároveň! Moderné 3d skenery odvádzajú pri meraní rozmerov veľmi dobrú prácu a pokiaľ s nimi skúsenosti nemáte, rozhodne by ste ich vyskúšať mali!

Keď sa povie meranie rozmerov, väčšina z nás si predstaví nejaký meter alebo pravítko, pomocou ktorého si dnes viete veľmi jednoducho a rýchlo zmerať rozmer prakticky čohokoľvek. Tí pokročilejší z nás využívajú na presné meranie malých rozmerov posuvné meradlo, prípadne elektronické meracie prístroje. Stále však hovoríme o 2d meraní. Pokiaľ si chcete napríklad odmerať rozmery nejakého kvádra, musíte si ho otočiť a individuálne zmerať 3 rôzne dĺžky hrán, aby ste ho kompletne zmerali a vedeli s výsledkami efektívne pracovať. Náš svet však nie je zložený z pravidelných predmetov, ktoré by sa dali merať jednoducho ako kváder. Meranie rozmerov predmetov, ktoré sú tvarovo veľmi členité, majú nepravidelné hrany, elipsovité a kruhové časti, ktoré sa dnes vyskytujú všade, je o niečo zložitejšie. O to viac, pokiaľ takýto predmet potrebujete odmerať veľmi presne a s jeho modelom následne pracovať v počítači. Na tento problém je tu však jednoduché riešenie – 3d meracie prístroje!

Skenujte presne, skenujte 3d!

Pozrime sa na 3d skenery Americkej firmy MICRO-VU, ktoré nájdete na webe spoločnosti Deom. Mimochodom, spoločnosť Deom je výhradným dovozcom týchto meracích prístrojov pre ČR, Slovensko a Poľsko. Späť však k 3d skenerom. 3d skenery merajú rozmery s veľkou presnosťou, nerobia im problémy žiadne druhy materiálov, použiť sa dajú tak vo výrobe ako v laboratóriu, majú jednoduché ovládanie a mnoho ďalších výhod. Na výber máte 3 modely. 3d skener Vertex je stolnou verziou meracích prístrojov, umožňuje veľmi presné a rýchle meranie a jedná sa o najobľúbenejší model spoločnosti. Model Excel zas prináša najlepší pomer ceny a rozsahu, posledný, tretí model ponuky – SOL, zas vyniká nízkou cenou a automatickým 3d meraním. Viac o nich sa dozviete na webstránke spoločnosti Deom. Tak načakajte a vyberte si svoj 3d skener aj vy!

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu