5 dizajnovým tipov, vďaka ktorým interiér domu premeníte na osobnosť

Každý si svoju domácnosť snaží zariadiť tak, aby sa v nej cítil pohodlne a bol s ňou spokojný po dizajnovej stránke. Všetko v rámci finančných možností. Aké dizajnové tipy by mohli byť pre vás tie pravé?

Stavte na tapety

Steny sú alfou a omegou každej domácnosti. Mnohí z nás vymýšľajú rôzne farebné kombinácie. Pokiaľ obľubujete vzory, ale na steny nič maľovať nechcete, vyskúšajte izby otapetovať. Úplne postačí, ak tapetu nalepíte na jednu zo stien. Tapety sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach, s unikátnymi vzormi aj bez. Dodajú miestnosti ducha aj teplo.

Vinyl nemusí byť len podlahou

Vinylovú podlahu pozná takmer každý. Jej takmer nekonečná škála dostupných dizajnov je dôvodom, prečo si našla cestu do toľkých domácností. To ale nie je všetko. Vinyl môžete využiť aj netradične a obložiť nim stenu alebo jej časť. Miestnosť okamžite získa na špecifikosti a originalite. Tak čo na to poviete?

Moderný interiér v odtieňoch bielej a čiernej

Biela a čierna snáď nikdy nevyjde z módy. Ide o nadčasovú voľbu. Aj preto je kombinácia čierneho nábytku a bielych doplnkov (alebo naopak) tak častá. Bielu a čiernu môžete zakomponovať do kúpeľne, kuchyne aj obývačky. Obe farby sú zárukou modernosti. Hodia sa aj do minimalistických interiérov. K farbám môžete doladiť tiež kusový koberec do obývačky v neutrálnych odtieňoch.

Interiér plný života

Pokiaľ nechcete investovať do nového nábytku ani do rekonštrukcie, interiér môžete zmeniť aj nízkonákladovo. A to pomocou izbových rastlín. Rastliny sú unikátnym doplnkom, ktoré skrášľujú aj oživujú interiér. Navyše, prinesú vám do života viac zdravia a pozitívnej energie. Môžete ich rozostavať po celej miestnosti alebo si v nej vytvoriť akýsi špeciálny kútik.

Nepoškrvená biela

Ide o univerzálnu farbu, ktorá môže pôsobiť neutrálne. Pokiaľ ale skombinujete rôzne odtiene bielej od slonovinovej až po maslovú, vytvoríte jedinečnú kombináciu. Biela skvelo rezonuje s prírodnými materiálmi a vzormi. Tiež je ideálnou voľbou v prípade, že obľubujete pastelové alebo žiarivé farby. Poskytuje vám totiž možnosť vyhrať sa s dekoráciami, dodať interiéru na extravagantnosti a farebnosti a zároveň stále zachovať istú eleganciu.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu