Aj lacné letné pneumatiky môžu veľmi dobre poslúžiť, ako ich vyberať?

O tom, kedy, ako a prečo meniť letné pneumatiky za zimné sa toho rozpráva veľa, o niečo menej sa však hovorí o opačnej situácii. Ako vybrať lacné letné pneumatiky a prečo prezuť za letné čo najskôr?

O tom, že pneumatiky patria medzi základné súčasti automobilu, niet pochýb. Predsa len, súčasť auta, vďaka ktorej sa auto môže pohybovať, ktorá umožňuje meniť smer, bezpečne udržať auto na ceste aj vo vysokých rýchlostiach, tlmiť rázy z cesty a mať veľa iných úloh, asi bude dosť podstatná. Veľa ľudí však pneumatiky berie ako bežný spotrebný materiál, ktorý aj tak za pár rokov budú meniť za nový a myslia si, že tie najlacnejšie pneumatiky poslúžia takmer rovnako dobre, ako tie drahé. Kým v minulosti bola takáto situácia vylúčená, mnohé aktuálne testy pneumatík dokazujú, že aj lacné modely vedia veľmi dobre poslúžiť, často dokonca lepšie ako oveľa drahší konkurenti. Stále však platí, že pri výbere pneumatík by ste mali poriadne zvážiť, ako budete pneumatiky používať a vyberať na základe kvality a výsledkov v testoch. Obzvlášť lacné pneumatiky by ste si mali poriadne veriť, či sú naozaj nielen lacné, ale aj dobré.

Prečo prezúvať za letné?

Mnohí vodiči sa na jar pozabudnú a na zimných pneumatikách jazdia aj počas leta v domnienke, že na tom nie je nič zlé. Zimné pneumatiky však majú mäkšiu štruktúru, vďaka ktorej nemajú na suchej a teplej ceste tak dobré jazdné vlastnosti ako letné. Navyše sú hlučnejšie, menej ekonomické a v neposlednom rade sa zbytočne derú. Letné pneumatiky by ste tak mali obuť hneď po tom, ako je jasné, že žiadny sneh a mráz už nehrozí. Ideálnou kombináciou k letným pneumatikám sú hliníkové disky. Tie majú o poznanie lepšie vlastnosti, ako tie plechové. Hliníkové disky sú ľahšie, auto s nimi tak rýchlejšie akceleruje, lepšie brzdí a mení smer, nehovoriac o tom, že lepšie odvádzajú teplo od bŕzd a neporovnateľne lepšie vyzerajú. Vyberte si tak svoje spoľahlivé lacné letné pneumatiky, napríklad letné pneumatiky Matador, obujte ich na hliníkové disky a letná zábava za volantom sa môže začať!

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu