Ak schody, tak drevené

Ak máte poschodový dom, schody sú neodmysliteľnou súčasťou vášho bývania. Zariaďujete nový domček, alebo plánujete rekonštrukciu? Určite si lámete hlavu nad tým, ako vybrať schody, s ktorými budete spokojní. Toľko možností a materiálov… Z nich všetkých však najviac vyniká drevo. To vám potvrdí každý, kto už kvalitné drevené schody v dome má. Poďme sa spolu zamyslieť, ako by mohli vyzerať tie vaše.

Schody s mnohými možnosťami

Ak sa povie drevené schody, možno si predstavíte rustikálne schodisko či, naopak, schodíky v chate. Drevené schody však môžu mať mnoho podôb a napokon budú vyzerať tak, aby sa vám páčili a aby ladili so zvyškom domácnosti.

 

Dvoma najčastejšími možnosťami sú betónové schody s dreveným obložením a samonosné drevené schody. Tieto typy však môžu mať veľa variácií - od svetlého dreva vo vintage štýle, cez klasické tmavohnedé drevo do domácnosti v tradičnom štýle až po moderné drevené schodisko, ktoré prekvapí.

 

Zaujímavosťou je pridať k schodom podsvietenie. Je to nielen efektné, ale aj praktické. V noci nemusíte zasvietiť na celej chodbe a zobudiť deti, stačí podsvietenie schodiska.

 

Schody môžu ísť do jedného smeru, alebo môžu byť špirálovité. Hovoria vám niečo mlynárske schody? To je zase riešenie do malých priestorov. V prípade, že máte doma malé deti, je nutné myslieť aj na bezpečnosť. S tým všetkým vám vie poradiť a pomôcť interiérové štúdio s tradíciou.

Zábradlie - praktický aj dizajnový prvok

K schodom neodmysliteľne patrí zábradlie, ktoré okrem bezpečnosti necháva voľný priestor pre najodvážnejšie nápady. Zábradlie môže byť vyhotovené z rozličných materiálov. Drevené je veľmi príjemné na dotyk a jeho textúra lahodí očiam. Kov má tiež svoje silné stránky. Ako prvú uvedieme odolnosť. Väčšinou sa na kovové zábradlia využívajú materiály ako oceľ, mosadz alebo hliník. V modernom štýle sa často stretávame aj so sklom, ktoré vie byť veľmi efektné.

Vyberte si svoj štýl

Dôležité je pri výbere odtieňa dreva myslieť nato, aby schody ladili s okolím. Máte drevenú podlahu? Schody v rovnakom odtieni z podobného typu dreva budú prirodzene nadväzovať na jednotlivé poschodia. Je však veľa zaujímavých kombinácií, ktoré vám zrejme ani nenapadnú, kým vám ich šikovní architekti neukážu.

Kľúčovým je tiež výber štýlu schodov. Niekto ocení rustikálny, ktorý sa vyznačuje prítomnosťou dreva, kameňa a kovu. Ďalšou možnosťou je moderný štýl, ktorý spája súčasnosť s udržateľnosťou. Vintage vám, naopak, poskytne dotyk histórie.

Vyberte si odborníkov

Pri výbere schodov je najlepšie spoľahnúť sa na odborníkov, ktorí za sebou majú mnoho úspešných realizácií. Interiérové štúdio WSD vám pomôže zrealizovať schodisko podľa vašich predstáv.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu