Aké papagáje si môžeme domov zaobstarať?

Premýšľate nad tým, že si zaobstaráte domáceho maznáčika? Nemusíte sa zameriavať len na psíkov alebo mačky, dnes si môžete domov priniesť mnoho iných domácich maznáčikov. V súčasnej dobe sú veľmi obľúbení hady, ale aj veľkú popularitu žne treba pavúky. Avšak obe tieto stvorenia budí trochu rešpekt. Ak teda máte z oboch stvorenia trochu strach, odporúčame to skúsiť napríklad s papagájmi alebo andulku.

Chov vtákov je dnes veľmi obľúbený koníček. Ľudia vtáky chovali už dávno v minulosti, vtedy však bol obľúbený chov holubov, ktorým sa stavali len dostatočne veľké a vysoké holubníky. Dnes sa dáva prednosť skôr exotický papagájom alebo tiež andulkám, ktoré nie sú nijako náročné na chov. Pozrime sa však na najznámejšie okrídlené miláčikov, ktorí sa správajú najčastejšie.

Corella

Ak by ste radšej dali prednosť exotickým papagájom pred andulku, odporúčame zvoliť chov Corella. Corella nie je nijako náročná, papagáje tohto druhu sú pripravení na chov už po pol roku života. V ideálnom prípade by ste mali správať pár, ktorý budete udržiavať. Pár si môže počas rokov spoločného spolužitia na seba naviazať veľmi silné citové väzby.

Andulky čiže vlnitý papagáj

Vedeli ste, že aj andulky sú vlastne papagáje? Ich chov a údržba je považovaná za najjednoduchšiu. Všetci ostatní papagáje sú na chov trochu náročnejšie. Ak chcete chovať pár, potom odporúčame pár rovnakého veku.

Rosella

Ak chcete chovať zvedavého papagája, potom odporúčame chovať Roselly čo je papagáj nenáročný na údržbu, k svojej spokojnosti potrebuje vtáčiu klietku alebo vonkajšie voliéru s dnom lemovaným dreveným prachom alebo pilinami.

Nech už sa ale rozhodnete pre akéhokoľvek papagája, odporúčame vám ich obydlia postaviť vlastnoručne, a to zo stavebnice Aluhobby. Stavanie vonkajšie voliéry alebo vtáčie klietky naraz bude veľmi zábavná činnosť, pri ktorej sa vrátite do detstva. Kvalitu zaisťujú nielen hliníkové profily, z ktorých sa vtáčej obydlia skladá, ale aj ďalšie súčiastky, ktoré dáte hravo dokopy vďaka jednoduchému návodu.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu