Aké potreby pre psov potrebujete?

 

Zadovážili ste si nové šteniatko alebo ešte len uvažujete nad tým, že by ste chceli psíka? Príchod štvornohého kamaráta do domácnosti sprevádza mnoho radosti, ale aj veľa starostí. Kde bude psík spávať, z čoho bude žrať a čím ho chcete kŕmiť, to všetko by ste mali mať vyriešené ešte skôr, ako chlpáča privítate vo svojom domove. Prečítajte si teda, aké potreby pre psov rozhodne musíte mať.

Krmivo patrí medzi základné potreby pre psov

Môže sa stať, že už krátko po príchode nového psíka ku vám domov štvornohého kamaráta prepadne nepokoj: bude hladný. Preto by ste mali už dopredu vedieť, čo mu nachystáte. Za najvhodnejšie sa považujú granule, kapsičky alebo konzervy určené špeciálne pre šteňatá. Majú v zložení vyšší podiel vápnika, potrebného pre zdravý rast kostí a ďalší rad prvkov, ktoré zabezpečia malému havkáčovi všetky potrebné živiny.

Ak ste sa rozhodli postarať sa o dospelého psíka, uistite sa, že netrpí žiadnymi poruchami tráveniami, intoleranciami alebo alergiami na niektoré zložky krmív. V opačnom prípade bude váš výber zameraný na špeciálne krmivá určené pre psíkov s diétnymi obmedzeniami. Medzi výživové potreby pre psov zahŕňame aj rozličné maškrty a pochúťky, ktoré štvornohí chlpáči radi žujú a hryzú.

Kúpte si aj psie misky na vodu a krmivo

Ak ste sa už rozhodli pre niektoré krmivo, ďalšou dôležitou položkou v zozname, ktorý tvoria potreby pre psov, budú misky. Majte na pamäti, že potrebujete minimálne dve. Jedna miska bude slúžiť na vodu a do druhej budete psíkovi dávkovať krmivo. Samozrejme, nebude na škodu, ak sa rozhodnete kúpiť dve misky na krmivo. Jedna sa môže používať na šťavnaté krmivo, ako sú konzervy a kapsičky, druhá bude určená výhradne na suché granule. Ku miskám si môžete zakúpiť aj podložku pod misky, ktorá ochráni podlahu pred omrvinkami či mláčkami rozliatej vody.

Nezabudnite na pelech pre psa

Aby mal psík kde odpočívať, vyberte mu ležadlo, matrac, vankúš alebo peliešok pre psa. Pri kúpe sa zamerajte na potrebnú veľkosť a tvar, ktorý bude psíkovi vyhovovať najviac. Až potom si všímajte vzory a farby. Veľmi praktickou súčasťou pelechu je snímateľný poťah na matraci či vankúši, ktorý v prípade potreby ľahko zložíte a operiete. Ak psíka nebudete mať vo vnútri, ale vonku, dobre poslúži búda alebo domček pre psa. Tieto potreby pre psov však nepatria medzi najlacnejšie, preto si nezabudnite pred kúpou overiť veľkosť a celkové rozmery, aby ste s nákupom boli spokojní nielen vy, ale aj váš psík.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu

Odkladací stolík White Label Karena

78.90 €
detail produktu