Ako si vybrať poťahový materiál na sedačku

Láska na prvý pohľad? Môžete ju zažiť aj vy pri pohľade na svoju novú sedaciu súpravu. Vďaka dobre zvolenému poťahovému materiálu sa z vašej sedačky stane klenot obývačky.

Ktorá poťahová látka zapôsobí na vás?

Sedačka, na ktorú si deň čo deň sadáme, si nás musí rozmaznať. Privinie si nás ako starostlivá matka svoje dieťa a nám je zaťažko vzdialiť sa od nej, pretože sa v jej náruči cítime tak bezpečne a pohodlne. Veľkú úlohu v tom nezohráva len tvar sedačky, jej priestrannosť, výška opierok či jej tvrdosť, ale práve aj kvalita poťahovej látky, preto najlepšia cesta, ako si vybrať sedačku a poťah na mieru, je zájsť osobne do niektorej z predajní a dotknúť sa poťahov zo vzorkovníka. Poťahová látka, ktorú odsúhlasia naše ruky, bude zaiste príjemná aj zvyšku tela. Už sa len rozhodnúť pre jej farbu a odolnosť. Sú totiž poťahy na sedačky, ktoré vynikajúco znesú aj vysokú záťaž (nad 50-tis. otáčok), alebo také, ktoré si rozumejú s malými deťmi a zvieratami a charakterizuje ich jednoduchá údržba.

Poťah na sedaciu súpravu bez kompromisov

Jedno je isté – kto si dá zhotoviť sedačku na mieru, nebude sa jej chcieť zbaviť už o dva roky. Preto si treba dať na výbere poťahových látok skutočne záležať. Poťahy koža/látka sú v súčasnosti veľmi moderné, no niekto dá možno prednosť materiálom s prírodným vzhľadom, poťahom, ktoré sú priedušné a postarajú sa dobrý tepelný komfort. Extra bonusom je, ak je látka oteruvzdorná, udrží si svoju pôvodnú farbu aj bez vzniku nevzhľadných žmolkov.  

 

I kvalitný poťah na sedaciu súpravu treba udržiavať vo forme

Keď si vyberáte poťah na novú sedačku, okrem dizajnovej stránky a príjemného pocitu pri dotyku vás zvedú aj iné vlastnosti poťahových látok, napr. umývateľnosť, životnosť materiálu. Na bezúdržbový poťah na sedačku zrejme nenatrafíte u nijakého predajcu, ale zato mu môžete špecifikovať podmienky, v akých sa sedačka ocitne – či máte doma deti, domáce zvieratká s pazúrmi, ktoré pĺznu, či je u vás vysoká prašnosť a pod. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre látkový alebo kožený poťah, alebo ich vzájomnú kombináciu, o svoju sedačku sa z času na čas budete musieť postarať – kožu umývať navlhčenou handričkou a vyživovať voskom, látku na sedačke vysávať so špeciálnym nadstavcom a čistiť handričkou či tepovacím prístrojom, ktorý čistí aj do hĺbky. Špeciálne umývateľné látky zabezpečia, že nábytok aj po rokoch vyzerá ako nový, pretože sú odolné voči mokrým aj suchým zašpineniam.

 

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu