Ako vám tepelné čerpadlo uľahčí život?

 

 

Zimné obdobie sa blíži a s ním prichádza aj otázka týkajúca sa tepla vo vašom domove. Dnešná doba prináša inovatívne riešenie s názvom tepelné čerpadlá. Čo prinášajú?

Teplo je základným znakom domova. Veď kto by chcel prísť v zime zmrznutý domov a pocítiť ešte väčšiu zimu ako bola von? Ak ste obyvateľom paneláku, alebo bytovky, tento problém vás asi veľmi nemusí trápiť, o teplo sa jednoducho postará za vás niekto iný. Ak však máte rodinný dom, starosť zabezpečiť teplo v zimnom období je len na vašich pleciach. A veľmi efektívnym a moderným spôsobom môže byť tepelné čerpadlo. Tepelné čerpadlá majú niekoľko nezvrátiteľných výhod. Prvou výhodou, ktorú pocítite, je nenáročná inštalácia a prevádzka tepelného čerpadla. Tú zhmotňujú napríklad minimálne nároky na údržbu, nepotrebujete žiadny kotol, ani miesto na uskladnenie paliva. A taktiež odpadajú náklady za komín. Poviete si, že to je asi drahšie ako iné zdroje tepla... A mýlite sa! K hlavným prednostiam, ktoré majú tepelné čerpadlá, patrí rýchla návratnosť investície a taktiež nižšia sadzba za elektrinu. Poteší tiež skutočnosť, že tepelné čerpadlo je šetrné k životnému prostrediu a v neposlednom rade aj viacúčelovosť – môže vykurovať, chladiť a ohrievať vodu.

Vzduch - vzduch, vzduch – voda

Pokiaľ si uvedomíte výhody tepelných čerpadiel a rozhodnete sa ísť touto cestou vykurovania a ohrevu, gratulujeme! Pri výbere sa stretnete s dvoma pojmami, ktoré vás môžu zmiasť – tepelné čerpadlo vzduch voda, tepelné čerpadlo vzduch vzduch. Tepelné čerpadlo vzduch voda získava teplo zo vzduchu a používa ho na ohrev vody vo vykurovacom systéme, alebo na úžitkové využitie. Naopak, tepelné čerpadlo vzduch vzduch odoberá teplo zo vzduchu a využíva ho na ohrev interiéru. Jednotlivé typy čerpadiel sa vzájomne líšia svojimi parametrami a využitím, preto je pred kúpou dôležité poradiť sa s odborníkmi, aký typ čerpadla je najvhodnejší pre vás a vaše obydlie. Dôležitým aspektom pri výbere by mala byť kvalita a spoľahlivosť čerpadla, nechcete predsa, aby vás uprostred zimy sklamalo... Preto je dôležité zainvestovať do kvality. Tú zaručuje napríklad tepelné čerpadlo Samsung. Vyberte si to najlepšie pre vás a užite si zimu v teple!

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu