Ako vytvoriť elegantný a funkčný pracovný priestor doma?

Tí, ktorí často pracujú doma alebo im pracovné podmienky umožňujú robiť len z domu a majú takzvané home office, je dôležité, aby mali doma pracovný kút, kde ich nikto nebude rušiť, budú sa cítiť príjemne a odvádzať dobrú prácu. Byty a domy na Slovensku sa nestavajú také veľké ako napríklad v Amerike, takže veľa ľudí musí zápasiť so stiesnenými podmienkami. Ak nemáte jednu voľnú izbu, ktorú si môžete vyhradiť ako kanceláriu, nezúfajte. Ukážeme Vám pár užitočných tipov a trikov ako si vykúzliť príjemné pracovné miesto.

Vytvorenie kancelárie doma je možné bez ohľadu na veľkosť vášho bytu alebo domu. Dôležité sú nápady a inšpirácie ako takéto miesto vytvoriť.

Vyčleňte si miestnosť pre pracovný priestor

Na vytvorenie pracovného miesta nepotrebujete toho veľa. Stačí, keď si vyčleníte v jednej miestnosti kút, v ktorom ho vytvoríte. Potom budete potrebovať stôl, pár políc, lampu a nejaké kancelárske potreby, ktoré zároveň môžu slúžiť ako aj ozdoba. V ktorej miestnosti si toto miestečko vytvoríte, záleží len na vás. Je však dôležité, aby ste tam mali pokoj a vytvorené podmienky pre prácu. Takže detská izba sa nám automaticky vylúčila. Ak máte v obývačke dostatok pokoja počas dňa alebo večerov tak pre pracovný kút je táto izba ideálna voľba, pretože obývacia izba je častokrát najväčšia miestnosť v dome.

Existuje mnoho spôsobov ako navrhnúť pracovný priestor. Väčšina z nich je veľmi jednoduchá a nudná. Obsahuje písací stôl, stoličku a lampu. Niektoré sú kreatívnejšie, farebnejšie a pôsobia omnoho dekoratívnejšie.

[h3]Veľkosť stola[/h3]

Stôl je bez pochýb tá najdôležitejšia časť. Voľte ho podľa toho, akú veľkosť potrebujete a tiež podľa toho, aké rozmery vám dovolí veľkosť izby. Ak pracujete so stavebnými výkresmi, ste maliar alebo výtvarník, pravdepodobne budete potrebovať väčší a priestrannejší stôl, ktorý vám zabezpečí dokonalý komfort. Ak si naň chcete odložiť len notebook, telefón a zápisník, stačí vám menší rozmer.

stol2

stôl1

stol3

 

[h3]Ukladanie vecí[/h3]

 

Milujete, keď máte všetko po ruke? Zápisník, pero, nožnice, štítkovač, zvýrazňovač a hocijakú inú kancelársku pomôcku, na ktorú si len spomeniete?

Maximalizovať priestor a štýl môžete vďaka papierovým organizérom, ktoré si zavesíte na stenu. Sú rozdelené na priehradky a získate tak perfektné miesto pre ukladanie papierov a kancelárskych pomôcok.

Pre získanie väčšieho úložného priestoru v malom priestore, pridajte pár políc alebo závesných skriniek nad stôl. Môžete si tak vytvoriť vlastnú kartotéku, kde budete mať všetko uložené a po ruke takže sa vyhnete nepríjemnému hľadaniu. Stena, na ktorej budú zavesené police, môže byť ozdobená tapetou. Ak zvolíte bledú tapetu, vyberte tmavšie police a naopak. Vytvoríte tak zaujímavý kontrast.

organizer23

organizer

organizer22

police1

police

[h3]Nezabúdajte na pohodlie[/h3]

Pohodlie je veľmi dôležité, nezabúdajte na to a preto sa uistite, že máte pohodlné kreslo, v ktorom budete môcť sedieť celé hodiny. Pred pár rokmi bola veľmi obľúbená otáčacia stolička, ktorá sa volila najčastejšie v čiernej farbe. Dnes v obchodoch a eshopoch nájdeme oveľa pohodlnejšie a zároveň aj modernejšie kúsky, ktoré z vášho pracovného kútu spravia naozaj moderné a výrazné miesto. Máte možnosť vyberať si z najrôznejších materiálov, tvarov, poťahov a farieb. Pre inšpiráciu prikladáme niekoľko fotografií. Pre väčšie pohodlie môžete k stoličke pridať vankúšik, o ktorý sa opriete. Ak si vyberiete kovovú stoličku, preložte cez ňu kožušinu alebo kus látky. Nielenže vám bude teplejšie a bude sa vám lepšie sedieť, ale vytvoríte dizajnovo zaujímavý doplnok. V prípade stoličiek sa nebojte farieb. Môžete ňou oživiť celý priestor.

kreslo

kreslo2

kreslo1

stolicka-kozusina

stolicka-kozusina1

stolicka-vankus

[h3]Neskrývajte svoju osobnosť[/h3]

 

Cestujete radi, milujete prírodu, zvieratá? Je vašim vzorom nejaká slávna osobnosť, pôsobí na vás niečo upokojujúco alebo existuje obrázok niečoho, čo vám vždy vyčarí úsmev na tvári alebo spraví lepši deň? Tak si to zaveste na stenu nad vašim pracovným stolom. Ak existuje predmet, ktorý odráža vašu osobnosť alebo chcete mať fotografie svojich blízkych stále na očiach, položte si ich na váš stôl. Takto budete mať stále na očiach niečo čo máte radi a čo vám bude spríjemňovať deň.

a399566723cae5122ea27a398ef87a98

e5a2db2cf34720d81d85549dcc5483e5

obr.1

[h3]Zarámovaná nástenka[/h3]

 

Skvelý a efektívny prvok do vašej kancelárie alebo pracovného miesta. Zarámovaná tabuľa pôsobí ako skvelý dekoračný doplnok a pritom zároveň umožňuje, aby boli všetky vaše veci usporiadané a zorganizované. Môžete si na ňu zavesiť fotografie, poznámky, obrázky alebo suveníry z vašich ciest. Je to možnosť ako získať kreatívny doplnok vo vašej kancelárii, ktorého obsah bude vytvorený vašimi rukami a bude odrážať vašu osobnosť.

4cabc93b5b763087d9408ea77523fa9e

5b1764728b587840a75febf280e6318a

zaramovana tabula

[h3]Svetlá[/h3]

Milujete svetielka? Vytvárajú vo vás výnimočnú náladu a pôsobia na vás kreatívne? Tak si rozsvieťte aj vaše pracovné miesto. Či svetlá rozmiestnite okolo vášho stola, tabule, obrazu alebo máte iný nápad, je len na vás.

28bb64127c899887a24d5f37cdde0af6

svetlo1

svetlá

svetlo

[h3]Lepiace fólie a čierne tabule[/h3]

Inšpirujte sa pracovnou plochou s čiernou tabuľou alebo lepiacou fóliou, ktorá sa dá zotierať. Je to veľmi užitočný , kreatívny a flexibilný prvok. Je vhodná najmä pre tých, ktorí majú kreatívnu prácu, často si niečo kreslia a podobne. Kedykoľvek máte predstavu alebo nápad, nemusíte hľadať papier, ale zaznačíte si to na tabuľu. Môžete si na ňu písať aj odkazy a keďže ich budete mať stále na očiach, určite na ne nezabudnete. Tabuľa stimuluje predstavivosť a poskytuje voľnosť. Zvoľte k tomu vhodný nábytok, môžete kombinovať viac štýlov a určite vyčarujete zaujímavé miesto, ktoré nebude nudné a fádne, ale naplnené inšpiráciou.

V ukážkach na obrázkoch sú priestory, v ktorých nie je veľa farieb. Je to priestor, ktorý je štýlový a elegantný. Umožňuje tvorivú činnosť. Možno na niektorých ľudí môže pôsobiť chaoticky, ale to je zámer. V skutočnosti je veľmi pekne organizovaný.

7b5ec57e1fa40c8cab85f538dc1d54aa

94aa6c09c041675a1a437841177c4bc8

657f2aae1b1db4d10937e684a07dd9f0

b48e0fce174f366c99b954a762e2d8b4

fc896a19252f56b800a9c707391ce789

 

[h3]Kvety[/h3]

Ak ste milovníkom zelene a kvetov, nemusíte sa ich vzdávať ani vo vašom pracovnom kúte. Nakoniec som môžu veľmi pekne oživiť, dať mu nový šmrnc a bude vyzerať skvele. Získate pocit spojenia s prírodou a k tomu všetkému zelená pôsobí upokojujúco. Nezabúdajte však kvetiny zalievať a ani na možný odpad ako opadnuté listy a podobne.

kvety1

kvetiny

 

Uložit

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu