Ako zariadiť detskú izbu?

 

Plánujete v blízkej dobe zariaďovať detskú izbu vašich detí a hľadáte zaujímavé inšpirácie, ako toto kráľovstvo vašich detí zariadiť tak, aby sa v ňom cítili čo najlepšie? Ste na správnom mieste. My vám poradíme, ako zariadiť detskú izbu tak, aby ste neminuli veľa peňazí.

 

Rozdeľte priestor na tri zóny

 

V prvom rade vám radíme, aby ste detskú izbu dieťaťa rozdelili na tri zóny – hraciu časť, oddychovú časť a na časť študijnú, v ktorej si bude dieťa plniť svoje školské povinnosti. Vopred si premyslite, ktorú časť kde umiestnite. Študijnú časť umiestňujte vždy k prirodzenému zdroju svetla – k oknu. Oddychovú zase čo najďalej od okien.

 

Rastúce stoly

 

Do detskej izby umiestňujte rastúce stoly pre každé dieťa zvlášť. Rastúci stôl z toho dôvodu, pretože vám umožňuje prispôsobiť výšku pracovnej dosky podľa výšky dieťaťa. Dieťa sa už nebude musieť hrbiť a vy nemusíte každý rok kupovať nový stôl do detskej izby.

 

Detské rastúce stoličky

 

K týmto rastúcim stoličkám dokúpte detské rastúce stoličky, ktoré sa taktiež prispôsobia výške vášho dieťatka. Dieťa nesmie mať pri sedení za stolom nohy vo vzduchu. Nohy musia byť položené pevne na zemi.

 

Kvalitný nábytok

 

V detskej izbe okrem postele, stola a stoličky nesmie chýbať kvalitný nábytok. Odporúčame vám kupovať univerzálny nábytok, ktorá je vhodný aj pre chlapcov, aj pre dievčatá. Určite by váš syn nebol rád, keby bola jeho izba a aj nábytok dievčenský. Platí to aj v opačnom prípade.

Ak chcete miestnosť prispôsobiť pohlaviu vášho dieťaťa, vyberajte spolu s dieťaťom detské fototapety, poprípade nálepky s rozprávkovými postavičkami podľa výberu vášho dieťaťa.

 

Ak chcete zariadiť čo najlepšie izbu pre vaše dieťa, nezabúdajte rozdeliť miestnosť na tri zóny, investujte do kvalitného detského matraca, vyberajte rastúci nábytok, nepodceňujte výber osvetlenia miestnosti a zabudnite na ostré hrany.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu