Ako zvoliť správne obaly pre archiváciu?

Archivácia. Pre niekoho na prvý pohľad nudné slovo, za ktorým sa ale môže skrývať neočakávane veľa rozličných a zaujímavých pomocníkov pre vašu firmu či domácnosť. Prospektové obaly, závesné rýchloviazače, špeciálne obaly. Čo sa skrýva za týmito slovami?
Práca s dokumentami vie byť niekedy veľmi náročná. Obzvlášť v tom prípade, kedy ich máte naozaj veľa. Skoncujte s chaosom a neporiadkom a dajte svojej kancelárii väčší zmysel.

Nenápadný, ale prekvapivo neoceniteľný

Ak existuje niečo, čo naozaj nemôže chýbať v žiadnej kancelárii, je to prospektový obal. Tieto plastové obaly a dosky na dokumenty s europerforáciou ochránia vaše dokumenty pred poškodením. Vďaka nim budú vaše dokumenty stále v perfektnom stave a to aj pri častom prenášaní.
Výber je u prospektových obalov širší, než by ste možno čakali. Prospektové obaly sa vyrábajú v U alebo L variante (označenie podľa toho, či dokument vkladáte do obalu zvrchu alebo zboku), môžu byť číre, alebo modré (či inak farebné), s farebným okrajom, alebo môžu mať rozšírenú kapacitu, vďaka ktorej vložíte do obalu viac dokumentov. Tiež vedia mať chlopňu na bezpečné uzavretie dokumentov zo strany, z ktorej sa do obalu vkladajú, alebo vedia mať prívlastok pevné. To vtedy, keď sú z pevnejšieho materiálu, ktorý zaručuje dlhšiu životnosť a väčšiu ochranu.
Nepochybujeme o tom, že už ste sa s prospektovými obalmi stretli. Nenechajte si ujsť ich pestrosť a doplňte svoje portfólio o nové kúsky.

Pohodlná prezentácia

Ak potrebujete svoje dokumenty prezentovať, nie je lepšie riešenie ako sú závesné obaly. Chránia dokumenty pred poškodením a pokrčením, preto sa nemusíte báť, že by ste si pred prípadným zákazníkom alebo obchodným partnerom urobili hanbu s nie príliš reprezentatívnymi dokumentami. Vďaka materiálu z ktorého sa vyrábajú (polypropylén, alebo PVC) sa na to, že sú dobre chránené, môžete naozaj spoľahnúť. Vyrábajú sa v naozaj širokom množstve farieb. Takže si vyberte takú, ktorá zrovna vášmu oku lahodí. Alebo si môžete vďaka rôznym farbám roztriediť dokumenty podľa druhov. Okrem toho budete vyberať aj ich povrch – hladký, matný alebo tzv. krupičkový.

Ďalšie možnosti archivácie

Chrániť pred poškodením nemusíte len vaše klasické dokumenty, ale aj ďalšie druhy dokumentov, ako sú napr. doklady, vizitky alebo CD nosiče. Veď aj tieto dokumenty si zaslúžia, aby boli chránené pred neúprosným zubom času.

U obalov na doklady je daný dôraz na to, aby sa ich obsahu naozaj nič nestalo. Doklady totiž patria k tým druhom dokumentov, u ktorých je naozaj dôležité, aby boli starostlivo ochránené a aby sa im vyhlo akékoľvek poškodenie. Hrúbka materiálu sa udáva v tzv. mikrónoch. Vyberte si spoľahlivého pomocníka v takej farbe a s takým povrchom, aký vám vyhovuje.

Obaly na CD, fotografie alebo vizitky slúžia k tomu istému, ako všetky ostatné obaly – k ochrane. V tomto prípade sú špeciálne upravené tak, aby odpovedali formátu, aký majú CD nosiče, fotografie či vizitky. Vedia mať jednu či viac vreciek a sú opatrené europerforáciu. U obalov na fotografie môžete naraziť aj na variant založenia do krúžkovej väzby.

Samolepiace vrecká. Dve prosté slová, za ktorými sa skrýva plno parády. Potrebujete označiť CD, zakladač, alebo napr. opatriť dokument vašou vizitkou? Nie je problém. Samolepiace vrecko len pohodlne nalepíte kam potrebujete a máte po starostiach.

Kam uložiť drobnosti?

Ceruzky, perá, pravítko, lepiaca páska alebo napr. zvýrazňovač. To všetko pri práci s dokumentami používame a potrebujeme mať pri ruke často aj vtedy, keď opúšťame kanceláriu. Kam s nimi? Ak ich nechcete loviť rozhádzané po kabelke alebo taške, je pre váš ideálnym riešením obal so zipsom alebo spisové dosky. Do obalu zo zipsom si naskladáte všetko potrebné a môžete vyraziť. To platí aj u spisových dosák, avšak tie priamo zaradíte k založeným dokumentom do dosiek alebo zakladača.

O niektorých druhoch archivačných obaloch ste možno dnes počuli prvýkrát. O to viac by ste mali mať dôvod ich vyskúšať. Výrobcovia kancelárskych pomôcok myslia naozaj na všetko. Bola by škoda nevyužiť všetkých praktických pomocníkov, ktorý vedia (nielen) váš pracovný život urobiť usporiadanejší a bez zbytočného chaosu.

 


Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu