Aký typ garážovej brány si vybrať? Rozhodujú financie i pohodlie

Premýšľate nad garážovou bránou? Dobre si zvážte svoje možnosti a rozhodnite sa pre taký typ, ktorý bude pre vás najpraktickejší a finančne vás nezruinuje. Tiež sa zamyslite nad tým, čo od brány očakávate a aké nároky by mala spĺňať.

Najčastejšia otázka – automatickú či ručne uzatvárateľnú bránu?

Vždy rozhoduje priestor i vynaložené finančné prostriedky, ktoré do garážovej brány chcete investovať. Tiež pri jej výbere musíte myslieť na typ stavby, do ktorej sa má namontovať, tiež si treba zvážiť nároky na bránu a jej fungovanie ako také. Ak premýšľate len o uzatvorení otvoru garáže, stačí zvoliť výklopnú bránu, ktorá je ekonomicky najvýhodnejšia, no neposkytuje izolačné vlastnosti.

Najjednoduchším typom sú ručne uzatvárateľné garážové brány. Ich nespornou výhodou je, že sú finančne menej náročné, nezasahujú do interiéru ani neznižujú strop garáže. Nevýhodou je, že pred každým vstupom do garáže ich musíte mechanicky otvoriť a neskôr opäť zatvoriť.

Zákazníci obľubujú najmä automatické brány, ktoré tiež zaručujú jednoduchú manipuláciu, ale aj dlhodobú funkčnosť a spoľahlivosť.

Moderné brány sú komfortné

Vďaka ovládaniu na diaľku vás nemusí znepokojovať ani dážď či výkyvy počasia. Všetko, čo musíte urobiť, aby ste sa dostali do garáže, je stlačiť gombík na diaľkovom ovládači a garážová brána sa sama otvorí. Žiadne vychádzanie z auta, žiadne nepohodlie.

Hlavnou výhodou motorom poháňaných garážových brán je ich bezpečnosť. Pri manipulácii s ňou vám nehrozí úraz, chráni vás tiež pred neželanými hosťami a vďaka motoru si môžete byť istí, že ju len tak niekto nasilu neotvorí, motor slúži ako "zámok". Sekčné garážové brány, otváracie brány alebo rolovacie – vyberte si, čo vám najviac vyhovuje a nerobte kompromisy, garážovú bránu nekupujete na rok ani dva.

Zvážte jej priestor, kapacitu áut, tepelnú izoláciu i farebný variant tak, aby ste boli maximálne spokojní.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu