Centrálny vysávač na nehlučné upratovanie

Hoci obrovitánske koberce, ktoré pokryli podlahu v celej izbe, už z mnohých bytov zmizli, bez vysávača sa len ťažko dá obísť. Na odstraňovanie prachu sú ideálnymi pomocníkmi, či už ide o koberce alebo drevené, či laminátové podlahy. V mnohých prípadoch však pri upratovaní siahneme radšej po metle, pretože im prekáža stále ťahať nemotorný vysávač. Našťastie aj tento problém je minulosťou. Riešením je centrálny vysávač.

 

Ako funguje centrálny vysávač?

 

Princíp fungovania centrálneho vysávača je rovnaký ako u toho klasického. Akurát za sebou nemusíte ťahať agregát vrátane nádoby na prach. Ten visí napríklad v pivnici, garáži alebo v menších bytoch v komore, alebo niekde, kde príliš neprekáža. Zberná nádoba sa nachádza na rovnakom mieste, pričom je nutné raz za čas ju vyniesť. Od centrálnej jednotky potom vedie špeciálne potrubie do jednotlivých miestností a v každej je zakončené zásuvkou.

Keď budete chcieť vysávať, stačí si len priniesť hadicu a zapojiť ju do zásuvky a môžete vysávať. Prach pritom prechádza systémom filtrov podobne, ako je tomu v prípade obyčajných vysávačov.

 

Prečo centrálny vysávač?

 

Aké sú teda výhody centrálneho vysávača? Keďže agregát je umiestnený mimo, nie je vysávanie také hlučné. Hadice sú obvykle dlhšie ako pri klasických vysávačoch, takže poľahky povysávate aj vzdialené kúty. Ak aj filtre nie sú dostatočne vyčistené, nemôže sa stať, že sa vzduch spolu s prachom, roztočmi a inými nepríjemnými látkami vrátil naspäť do miestnosti. Menej rozvíreného prachu určite ocenia najmä alergici.

 

Centrálny vysávač je dobre naplánovať už pri stavbe a v tom čase ho aj inštalovať. Potom to už je pomerne zložité. Tiež je dôležité dávať pozor na to, aby sa deti nehrali so zásuvkami a neposielali nimi rôzne predmety preč. Spravidla je potom nutné zavolať technika, aby ich vybral bez zničenia vysávača.

 

 

Foto: Zdravevysavanie.sk

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu