Činnosti, ktoré vám pomôžu zveľadiť váš rodinný dom

 

Jar je za dverami a mnohí majitelia rodinných domov a záhrad sa už nevedia dočkať, kedy sa konečne oteplí a budú môcť pracovať a relaxovať na záhrade. S príchodom jari sa ale majitelia rodinných domov nevyhnú niektorým činnostiam, ktoré im následne pomôžu zveľaďovať rodinný dom. Akým činnostiam sa ale máte venovať, aby ste si zveľadili váš rodinný dom? 

Čistenie fasády 

V zimnom období sú to práve sadze, ktoré znečisťujú fasády, podlahu na balkóne, či vonkajšie parapety. Ak chcete, aby váš dom aj na jar vyzeral dobre, odporúčame vám zabezpečiť čistenie fasád. Čistenie vysokotlakovými zariadeniami a striekanie fasády fasádnou farbou dodá vašej fasáde celkom nový šmrnc. 

Odporúčame vám najať si na čistenie fasády firmu, ktorá má potrené vybavenie a vie, ktoré farby má použiť a či fasáda potrebuje aj protiplesňový náter.

Investícia do novej fasády je veľká, preto robte všetko pre to, aby vaša fasáda vydržala dlhé roky. Každú jar vám odporúčame zabezpečiť čistenie fasády. 

Natieranie striech 

Pravidelná starostlivosť o strešnú krytinu predĺži životnosť vašej stavby, preto na to myslite hneď po osadení novej strešnej krytiny. Dôležité je pravidelné natieranie striech. Strecha je neustále vystavovaná fyzikálnym, mechanickým, fyzikálno- chemickým, ale aj biologickým vplyvom a práve preto musí byť chránená, aby následne chránila rodinný dom pred všetkými negatívnymi vplyvmi. Pleseň, voda, korózia, ale aj huby, či plesne sú pri nesprávnej starostlivosti nebezpečné. 

Natieranie dreveného zábradlia na balkóne 

Ak máte na vašom rodinnom dome drevené zábradlie, alebo drevený obklad, nesmiete zabúdať na pravidelné natieranie. V prípade zábradlia je potrebné odstrániť zvyšky farby (dosky dôkladne ošmirgľovať) a myslieť aj na ochranu pred červotočmi. 

Zveľaďte váš rodinný dom a nezabúdajte na starostlivosť o exteriér rodinného domu a záhradu.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu