Detaily, ktoré rozhodujú o kvalitách kuchyne

Kuchyňa je miestom, kde sa venujeme nielen prípravám jedál, ale aj ich konzumácii. Každý z nás túži mať modernú nadčasovú kuchyňu vyrobenú presne podľa svojich požiadaviek. Nedokážeme však ovplyvniť to, aké budú v nasledujúcich rokoch kuchynské trendy a práve preto by sme nemali pri navrhovaní kuchyne príliš experimentovať a mali by sme sa zamerať skôr na klasiku.

Ktoré detaily ale rozhodujú o kvalitách kuchyne? 

Nábytkové úchytky

Používajú sa prakticky stále, nakoľko nám umožňujú dostať sa do vnútra skriniek kuchynskej linky. Pri ich výbere hľaďte predovšetkým na správnu veľkosť, farbu a samozrejme štýl. Všetko záleží od toho, aký štýl kuchyne si vyberiete. Je rozdiel kupovať nábytkové úchytky do minimalistickej modernej kuchyne, do rustikálnej a do industriálnej kuchyne. Všetky tieto kuchyne charakterizuje úplne niečo iné, preto aj detaily, ako napríklad nábytkové úchytky, by sa im mali prispôsobovať. 

Výklopné a sklopné systémy

Moderné nadčasové kuchyne používajú výklopné a sklopné systémy. Umožňujú jednoduchší prístup k vrchným policiam. Nesmú sa však zasekávať, aby mohli plnohodnotne plniť svoju funkciu.

Pri výrobe novej kuchyne apelujte na použitie kvalitnejších výklopných a sklopných systémov. Jedná sa o detail, ktorý rozhoduje o kvalitách kuchyne, ktorý netreba podceňovať. Viete si predstaviť, že každé otvorenie, či zatvorenie vrchných skriniek kuchynskej linky by bolo komplikované? 

Výber obkladu

Obklad medzi vrchnými policami a pracovnou doskou musí byť kvalitný. Dizajnovo musí opäť zapadať ku nábytku, čiže ku kuchynskej linke a k jedálenskému stolu spolu so stoličkami.

Obklad musí byť ľahko umývateľný, nakoľko neustále bude vystavovaný špine a potravinám. Pri príprave jedál sa nám občas podarí niečo vyliať, niečo nám vyprskne.

Nezabúdajte ale, že okrem výberu obkladu je potrebné vybrať aj dobrú škárovaciu hmotu. Mala by byť odolná voči vode, mastnotám, ale aj chemikáliím.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu