Detaily, ktoré rozhodujú o životnosti vybavenia kúpeľne

Kúpeľňa je dennodenne vystavovaná vysokej vlhkosti a pri nesprávnej starostlivosti riskujeme, že moderné vybavenie, ktoré sme si vybrali, sa nám znehodnotí.

Ak chceme, aby zariadenie kúpeľne slúžilo desaťročia, chce to predovšetkým správny prístup k udržiavaniu vybavenia kúpeľne.

Ktoré detaily ale rozhodujú o životnosti vybavenia kúpeľne? 

Utieranie škár medzi obkladačkami v okolí vane, či sprchového kúta

Životnosť vybavenia kúpeľne dokáže ovplyvniť predovšetkým správna údržba škár medzi obkladačkami. Práve v týchto priestoroch sa vie veľmi rýchlo rozmnožiť pleseň a spôsobiť devastačné následky. Plesne sú veľmi nebezpečné nielen pre škárovacie hmoty, ale aj pre obkladačky, tesnenia, uteráky, či osušky.

Utierajte preto škáry medzi obkladačkami v okolí vane, či sprchového kúta. Zabránite množeniu plesní, znehodnoteniu škárovacej hmoty a zhoršení kvality vzduchu. Najmä alergici budú mať problém pohybovať sa v priestoroch, kde je rozmnožená pleseň. 

Na utieranie škár skúste používať handry vyrobené zo starých bavlnených tričiek. Praktickejšie však budú savé švédske utierky. 

Čistenie tesnenia vodovodných batérií

Špina a plesne môžu znehodnotiť vodovodné batérie, ale predovšetkým ich tesnenia. Dávajte si preto pozor, aby tesnenia vodovodných batérií boli čisté. Akonáhle tesnenie praskne, poprípade je celé zaplesnené, riskujete nielen znehodnotenie celej batérie, ale aj zdravie.

Dávajte si na tesnenia batérií pozor a čistite ich jemne, aby ste ich nepoškodili. Odporúčame staré vyradené zubné kefky. 

Praskliny v dlažbe, či obkladoch

Steny pracujú a pod vplyvom vlhkosti sa môže stať, že sa vám na dlažbe, či obklade vytvoria praskliny. Keďže kúpeľňa je miestnosť s najvyššou vlhkosťou, na odstránenie prasklín budete potrebovať nový tmel, ktorý vám pomôže zabrániť ďalšiemu praskaniu poškodených dlaždíc, či obkladu.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu