Dlažba, lamináty alebo drevené podlahy?

Vo väčšine domácností môžeme vidieť vykukovať spod koberca drevené podlahy alebo laminát. Kúpeľniam zase kraľujú dlažby či krytiny z PVC. Akú uprednostníte vo svojom domove vy?

byvJ

Dlhodobá záležitosť

Podlaha vplýva na vzhľad i atmosféru celej miestnosti a zároveň musí odolávať každodennej záťaži v podobe nábytku, pohybu ľudí, vyliatych tekutín či iných nečistôt. V prípade podlahy ide o dlhodobú investíciu, preto treba pri jej výbere zvážiť kvalitu i vzhľad, ktorý by sa vám nemal po roku zunovať. Podlahy vyberajte obozretne, nemenia sa totiž tak ľahko a často ako napríklad nábytok či farba stien. Ak zvolíte podlahu v neutrálnych farbách, ľahšie sa aj neskôr prispôsobí farebným odtieňom stien aj bytových doplnkov.

Ako vyzerá interiér?

To je jedna z otázok, ktorú by ste mali pri výbere podlahovej krytiny zohľadniť. Sčasti je to však aj záležitosť pocitov. Niekomu viac sedia drevené podlahy či iné prírodné materiály, iným zase podlahy umelého charakteru, ako je vinyl či laminát. Malo by to však zodpovedať štýlu, do ktorého chcete zladiť váš interiér. K prírodnému štýlu sa určite hodia drevené podlahy, moderný dizajn má možnosti viac.

Dlažba či drevené podlahy? Závisí to od miestnosti

Každá miestnosť v dome či byte má špecifické vlastnosti a odlišuje sa aj náročnosťou užívania. Napríklad kúpeľňa je najviac vystavená zvýšenej vlhkosti a podobne na tom je aj kuchyňa kvôli nehodám s tekutinami. Neznamená to ale, že tam musí byť podlaha výhradne z keramickej dlažby. Odborníci vám poradia tú najvhodnejšiu podlahovú krytinu do priestorov vašej domácnosti. Ak máte prepojenú kuchyňu s obývačkou, už sa príliš neodporúča použiť dve rôzne krytiny. Radšej siahnite po jednej, ktorá priestor opticky zväčší a priestor zjednotí.

 

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu