Drevená podlaha: Elegantný interiér s drevenými parketami

Drevené podlahy saobjavili v domácnostiach už v baroku . Úchvatné francúzske parketysa vyrezávali z tvrdých drevín a boli zdobenévkusnými obrazmi. Drevo bolo dodatočne opracované. Drevené podlahy si mohla v tej dobe kúpiť iba šľachta. Nižšie triedy ich napodobňovali tak, že na podlahu z obyčajných dosiek maľovali rozličné vzory.

Parkety vám vydržia niekoľko desaťročí

Drevené parkety sú známe pre svoju dlhú životnosť. Navyše, ide o nadčasový kúsok, ktorý nevyjde z módy, preto sa nemusíte obávať toho, že ich bude nutné meniť.

Drevené parkety a ich technické vlastnosti

Parkety sú skvelou zvukovou aj tepelnou izoláciou. Sú odolné, reagujú na vlhkosť vzduchu a teplotu. Ak sa ich povrch poškodí, môžete ho veľmi ľahko navrátiť do pôvodného stavu. Stačí ich prebrúsiť a natrieť lakom. Sú pohodlné na došľap a neškodia kĺbom pri chôdzi a nárazoch. Hodia sa do miestnosti s podlahovým vykurovaním. Sú nehorľavé, pri požiari ibaočernie ich povrch.

Môžete si vyberať z rozmanitých druhov dreva

Medzi populárne patria dubové, jaseňové a bukové parkety. Dnes však už na trhu nájdete aj exotické dreviny, ktoré do domácnosti vnesú modernosť.

K parketám doladíte všetko

K parketám môžete doladiť aj vhodný kusový koberec. Na výber máte veľkú škálu materiálov, dizajnov a farieb. Môžete siahnuť po klasických kobercoch, ktoré vynikajúco doplnia staromódnejší nábytok, alebo po moderných, ktoré zas miestnosť rozjasnia svojimi farbami.

Ak hľadáte koberec do obývačky, mali by ste voliť koberce s krátkym vlasom. Tie nie sú takzložité na údržbu. Pokiaľ je obývačka zariadená v zemitých farbách, môžete do nej zvoliť aj extravagantnejšie odtiene – žiarivú červenú, žltú alebo kombináciu viacerých farieb. Do obývačky môžete položiť aj jemnejšie koberce prírodných farieb. Tie zas zdôraznia krásu a prirodzenosť parkiet.

Kusový koberec do spálne môže mať aj dlhší vlas. Ten je ale trochu náročnejší na údržbu.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu