Investičné zlato zachraňuje úspory Slovákov

Zvažujete aj vy zabezpečenie svojho majetku nákupom investičného zlata? Práve ono je odpoveďou na otázky investorov i domácností, do čoho dnes výhodne investovať.

Ak dnes investovať, tak do zlata

Máte uložené peniaze v banke, ale vôbec sa nezhodnocujú, a dokonca ich je stále menej? Sklamali vás akciové trhy, ktoré počas koronavírusovej krízy padali a dôveru už nemáte ani pokiaľ ide o investície do nehnuteľností? Riešením je investovať do zlata. Práve zlato sa už mnohokrát ukázalo byť ideálnou formou pre uchovanie hodnoty majetku. Vykazuje stabilitu aj v časoch ekonomickej, vojenskej, politickej či pandemickej krízy.

Zatiaľ čo sa donedávna odporúčalo do zlata investovať do 10 % hodnoty majetku, po prvej vlne koronavírusovej pandémie sa postoj radikálne zmenil. Odporúča sa do zlata uložiť naopak až 90 % majetku. Zlato už dávno nie je len pre veľkých investorov. Stále častejšie ho nakupujú bežné domácnosti. Jednorazovo, aj pravidelne.

Prečo neinvestovať aj do iných drahých kovov či do diamantov? Na rozdiel od striebra, platiny, paládia a zmienených diamantov nakúpite zlato výhodnejšie, pretože neplatíte DPH. Jedná sa samozrejme o investičné zlato. To má iba dve podoby – zlaté investičné zliatky, nazývané aj zlaté tehly, a zlaté investičné mince (nejde o pamätné, ich cena sa stanovuje inak).

Kde nakúpiť investičné zlato?

Nákup investičného zlata ponúka bratislavská špecializovaná predajňa mincovne na Dunajskej ulici 68. Investičné zlato je ale možné nakúpiť bezpečne aj na webových stránkach predajne www.slovenske-mince.sk. Zlato vám bude zaslané úplne bezpečne formou poistenej zásielky. „Zlaté mince a zlaté zliatky určené na bezpečné investíciu do tohto drahého kovu predávame priamo v Bratislave viac ako 9 rokov,“ hovorí Soňa Klempová, vedúca predajne. „Za toto obdobie sme si získali dôveru 15 000 zákazníkov, ktorí si u nás pravidelne dopĺňajú svoje súkromné zlaté rezervy. Zlato dovážame priamo zo zahraničia, od dcérskej spoločnosti rakúskej centrálnej banky. Klienti tak majú istotu pôvodu a rýdzosti.“

Prečo zo zahraničia? Pretože zlaté investičné zliatky vyrobené na Slovensku nezoženiete. Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v Národnej banke Slovenska (NBS). Na Slovensku sa predávajú predovšetkým zlaté tehly od švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Pokiaľ ide o investičné zlaté mince, vyhľadávanými sú rakúske Wiener Philharmoniker, austrálske „klokany“ a kanadské mince s javorovým listom.

Zlato má mnoho výhod

Je to na rozdiel od nehnuteľností majetok mobilný a taktiež takmer nezničiteľný. Nepoškodí ho povodeň ani požiar. Odborníci na investície naviac predpokladajú v nasledujúcich desiatich rokoch radikálny nárast ceny zlata. Súčasné ložiská sú už takmer vyťažené a nové nedosahujú potrebnú kvalitu. Investovať do zlata sa vyplatí.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu