Krby, pece alebo kachle?

Teplo domova nemusíte získavať len plynovým či elektrickým kúrením. S  ohňom nadobudne vaša domácnosť úplne iný rozmer. Trh však ponúka širokú škálu produktov, ktoré prinesú do vášho domova prirodzené teplo. Zorientovať sa v nich nie je jednoduché, no mali by ste si vedieť vybrať aspoň z tých základných. Tak, čo to bude: krby, pece alebo kachle?

byvajdva

 

Krby

Krby sú považované za najlacnejší vykurovací systém, pričom jeho výstavba je, napríklad v porovnaní s kachľovou pecou, veľmi jednoduchá. Nevýhodou krbov je však to, že víria prach a vysušujú vzduch v miestnosti, preto sa veľmi neodporúča u ľudí s alergiami.

Krby v miestnosti veľmi rýchlo vyprodukujú teplo, no zároveň aj rovnako rýchlo vychladnú. Vzduch sa krbom ohrieva priamo a teplo sa dá rozviesť aj do okolitých miestností. Krb je vhodným riešením na chalupu či chatu, kde stačí zakúriť len občas, no vyžadujete okamžité vyhriatie miestnosti. Keďže treba často prikladať, spotreba paliva sa vyšplhá na vyššie čísla.

Kachľové pece

Kachľová pec sa pýši nízkou spotrebou paliva a dlhou dobou výhrevnosti. Nespochybniteľnou výhodou kachľovej pece je, že v interiéri vyzerá naozaj krásne a zároveň jej keramický obklad veľmi dobre akumuluje teplo. Na druhej strane stojí vyššia zriaďovacia cena. Kachľové pece sú vhodné aj pre alergikov, pretože zabezpečia menej vysušený vzduch a nevíria prach. Takéto pece sa hodia do trvale obývaných priestorov a na rozkúrenie potrebujú dlhší čas.

Krbové kachle

Kachle ľahko vyhrejú celú miestnosť a ak nezavriete dvere, teplo poputuje aj do ďalších priestorov. Kachle síce slúžia na kúrenie, no zároveň si na nich môžete uvariť napríklad obed. Okrem dreva môžete ako palivo použiť aj uhlie či hnedouhoľné brikety. S ich výstavbou tiež nie je veľa práce - stačí ich položiť na vybrané miesto a napojiť na komínový systém.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu