Kreatívne nápady do detskej izby

Kreatívne nápady do detskej izby

Detská izba je miesto nielen pre odpočinok, ale aj pre hru, zábavu a zároveň aj učenie. Aby sa dieťa v nej nenudilo a rado v nej trávilo čas, mali by ste do nej vniesť pár kreatívnych nápadov. Je jedno či sa jedná o dievčenskú alebo chlapčenskú izbu alebo zmiešanú.  Existuje mnoho možností ako to spraviť. Rozmýšľali ste nad zábavnými tapetami, samolepkami alebo obrázkami? Či je detská izba veľké alebo malá , tieto maličkosti zohrávajú veľkú úlohu. Mali by ste porozmýšľať nad tým, aby priestor pracoval, čo najlepšie pre vaše dieťa a bol stopercentne využitý.

Hra a vzdelávanie

Ak chcete, aby sa vaše dieťa vzdelávalo a zároveň bralo učenie ako hru a nie mučenie, zakomponujte mu do detskej izby pár maličkostí, s ktorými to dosiahnete.

Magnetická tabuľa

Magnetická tabuľa s výraznými farebnými písmenami zaiste vzbudí záujem u vášho dieťaťa a prinúti ho k hraniu sa, pri ktorom sa aj niečo naučí.

magneticka tabula

 

Komoda s nápismi

Ak chcete naučiť svoje dieťa poriadku a nechcete u neho vidieť rozhádzané veci po dlážke, skúste takúto komodu. V dieťaťu vyvolá záujem a snažte sa mu to prezentovať ako hru. Keď si vecí uloží do správneho šuplíka, dostane odmenu.

komoda s napismi

Baldachýn

 

Tomuto sa potešia najmä malé dievčatká. Vytvorte im priestor na odpočinok a hru, kde si budú môcť zobrať svoju obľúbenú knihu a čítať alebo sa jednoducho hrať. Okrem toho, že urobíte tým radosť svojmu dieťaťu, detskú izbu to oživí. Na vytvorenie takéhoto miestočka budete potrebovať baldachýn alebo plachtu, niekoľko vankúšov a deku. Vaša malá sa bude cítiť ako skutočná princezná.

baldachin 2

baldachin

 

Vlastná tvorba

 

Nezabúdajte na to aké sú deti šťastné zo svojich výtvoroch. Keď niečo namaľujú, vytvoria koláž alebo hocičo, čo vzniklo ich rukami. Dajte im priestor na sebarealizáciu a ich najkrajšie výtvory zaveste na stenu ich detskej izby. Môžete skúsiť niečo vytvoriť aj spoločne.

obrazy

 

Skvelý nápad s autíčkami

Miluje váš syn autá? Mal by ich najradšej všade? Prilepte malé autíčka okolo zrkadla alebo obrazu. Zaujímavý nápad, ktorý poteší každého budúceho závodníka.

autíčka

auticka2

Všade samé svetlá

Bojí sa vaša ratolesť tmy? Rozsvieťte mu izbu malými žiarovkami, ktoré môžete rozmiestniť okolo postele alebo okien.

svetla2

svetlá

 

Kútik na čítanie

Ak vám to priestor dovolí a vaše dieťa je milovníkom kníh, spravte mu priestor na čítanie. Nebude tam nič iné len gauč, police naplnené knihami a kvalitné osvetlenie. Váš vášniví čitateľ to určite ocení.

vasnivi citatel

Nálepky a písmenka

Môžu byť v tvare stromov, obľúbenej kreslenej postavičky, zvieraťa alebo hocičoho iného. Z písmeniek vytvorte jeho meno alebo zaveste nad stôl jeho iniciály. Môžete vybrať písmena z abecedy, ktoré sa mu najťažšie zapamätávajú.

nalepky

c21d8e23242b92b0ccc1925b5875bbd5

2c4104666cb651491c7dd48d9c1b3e3b

 

Vytvorte si mini galériu

Jednofarebné, viacfarebné či čiernobiele fotky alebo obrázky môžu vytvoriť zaujímavý prvok v detskej izbe a možno v dieťati prebudíte umelecké sklony.

galéria

452873f39d40c483b1ae6e70c0f799e1

b35b22709bd8767abcbfb4ea49913881

Úložné boxy

Aby nebolo vidieť rozhádzané zošity, učebnice alebo papiere, šikovne ich schováte do ozdobných úložných priestorov, ktoré budú zároveň tvoriť v izbe dekoračný prvok. Ak je vaše dieťa umelecky založené, opäť si môžete skúsiť takéto úložné boxy vyrobiť spolu s ním.

 

4794622e9c40504514f4558a58c0afaa

75474e1bb78d839c70bb44310505f80b

 

Kreatívne nápady do detskej izby
5 (100%) 1 vote

Podobné články

Comments

comments