Kvalitné detské postieľky sa vedia deťom dlhodobo prispôsobovať

Detská postieľka je jedným z prvých kúskov nábytku, ktorý nášmu dieťatku zadovážime. Pokiaľ ju vyberieme správne, môže mu vydržať pomerne dlho.

Romantické aj moderné

Detské postieľky sa dnes predávajú v celej škále tvarov aj farieb. Veľkým hitom zostáva biela detská postieľka, ale na päty jej šliapu postieľky v pastelových odtieňoch – často šedé, alebo v kombinácii s prírodným drevom.

Detská postieľka musí byť ergonomická nielen pre dieťa, ale aj pre mamičky

 

Preto je veľmi dôležité výškovo polohovacie dno, aby sme na bábätko, dokiaľ sa samo nestavia, dočiahli. Životnosť postieľky predlžuje odmontovateľná bočnica. Oceníme aj tú, ktorá má sťahovaciu bočnicu pre jednoduchšiu manipuláciu s dieťatkom, či takú, z ktorej sa dajú odstrániť niektoré priečky bočnice.

Veľkým hitom sú detské postieľky k posteli. Dajú sa jednoducho a bezpečne pripevniť k manželskej posteli. Vďaka zloženej bočnici zo strany postele máte bezbariérový prístup k dieťaťu, pritom ale novorodenca neohrozujete v posteli, kde môže hroziť riziko zaľahnutia. Ich najväčšou výhodou je jednoduchosť nočné kŕmenia – či už pri kojení, alebo podávaní mliečka z fľašky.

Dobrá detská postieľka potrebuje aj dobrú výbavu

Základom je samozrejme kvalitný matrac. Deti ho nemajú mať príliš mäkkým, práve naopak. Okolo priečok detskej postieľky by sme mali umiestniť mantinel do postieľky. Má predovšetkým ochrannú funkciu. Zabraňuje, aby dieťatko do postieľky zamotalo ručičky alebo nožičky. Má však aj úlohu zábavnú či dokonca vzdelávaciu, pretože v zaujímavom dizajne je pre dieťa vlastne hračkou či jeho prvou knižkou.

Mantinel sa však odporúča z postieľky odstrániť, akonáhle sa náš potomok začne stavať na nohy. Umožňoval by mu totiž jednoduchšie preliezať postieľku, a to nie je práve najbezpečnejšie. Takže aj keď sa nám to na prvý pohľad páči, rozhodne v tom dieťa nepodporujme.

Malé dieťa minimálne do jedného až dvoch rokov nepotrebuje ani vankúš. Čerstvých novorodencov je vhodné dávať v postieľke do tzv. hniezd. V ňom sa dieťatko cíti bezpečne a pripomína mu mamičkine lono.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu