LED technológie: Pomôžu znížiť náklady aj osvetliť ťažko dostupné miesta

V súčasnosti nenájdete efektívnejší druh osvetlenia ako LED technológie. V čom sú výhodnejšie od konkurencie a ako s nimi dokážete osvetliť aj ťažko dostupné priestory?  

Prečo siahnuť po LED osvetlení

Začneme opačne, LED osvetlenie v porovnaní s konkurentmi prináša jednu nevýhodu: vyššiu cenu. Čo však za ňu dostanete? Množstvo výhod, azda najväčšou z nich je efektívne využitie elektrickej energie, ktoré sa využíva primárne na svietenie a nemení sa na teplo. Vďaka tomu LED osvetlenie prináša v porovnaní s klasickými žiarovkami až 90 % zníženie nákladov na energiu. 

Okrem toho sa pri LED osvetlení môžete spoľahnúť na okamžité rozsvietenie na plný výkon, tento čas sa počíta v milisekundách. Tiež sú výrazne odolnejšie voči mechanickému poškodeniu – ak máte lampu, do ktorej často narážate, LED žiarovka je skvelou voľbou. Nehovoriac o tom, že časté zapínanie a vypínanie nijako zásadne neovplyvňuje ich životnosť.  

LED svietidlá do každej situácie

LED svietidlá majú vďaka svojim vlastnostiam neobmedzené možnosti využitia – od bytov a domov cez kancelárie až po priemyselné haly a verejné osvetlenie. Dôležitú úlohu v tom zohráva ich životnosť, ktorá sa pohybuje rádovo v desiatkach tisíc hodín. Bežné LED svietidlá v domácnosti zvládnu fungovať nepretržite aj 50-tisíc hodín, pri priemyselnom osvetlení sa ich životnosť pohybuje okolo 100-tisíc hodín.  

Nemenej dôležitá je i farebnosť svetla – chladná biela pre priemyselné haly, teplá žltá do lampy na čítanie, červená do tmavej komory či na toaletu. LED svietidlá dokážu túto farebnosť dosiahnuť bez použitia akýchkoľvek farebných filtrov. Ako? Môže za to svetlo v špecifických vlnových dĺžkach, ktoré výrobcovia dokážu upraviť pomocou použitých materiálov či diódovou konštrukciou.  

LED pásy ako doplnkové osvetlenie

LED technológia so sebou prináša čoraz obľúbenejší spôsob osvetlenia, najmä ťažko dostupných priestorov či malých plôch. Hovoríme o LED pásoch, ktoré sa najčastejšie predávajú ako látka – na metre, vďaka čomu si ich dĺžku dokážete prispôsobiť sami. Stačí použiť nožnice a odstrihnúť na vyznačenom mieste.  

LED pásy majú na svojom začiatku zaliate vodiče, vďaka čomu ich pomerne jednoducho dokážete napojiť k zdroju energie. Vo väčšine prípadov je z opačnej strany i lepiaca páska, s ktorou ich ľahko upevníte tam, kam potrebujete. Najčastejšie využitie je napríklad na kuchynských linkách, poličkách, schodiskách či znížených stropoch. 

Chcete si pozrieť ponuku LED pásov a LED osvetlenia? Navštívte stránku www.hagard.sk.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu