Luxusné kúpeľne: Pomôžeme vám s modernizáciou kúpeľňových priestorov

Miestnosti, ktoré sú neustále vystavované vysokým vlhkostiam a sú využívané denne niekoľkokrát, sa rokmi opotrebovávajú a majitelia nehnuteľností budú musieť pouvažovať nad rekonštrukciami, ktoré zabezpečia výmenu poškodených častí kúpeľne a zároveň vdýchnu moderný vzhľad miestnosti. 

Ak plánujete modernizáciu kúpeľňových priestorov, na čo by ste sa mali zamerať? 

Umiestnenie novej vane/ sprchového kúta

Priestor, kde sa kúpete alebo sprchujete, je využívaný viackrát denne všetkými členmi domácnosti a nemôžeme sa čudovať, že po rokoch sa jeho vzhľad začne rapídne zhoršovať. Sprchový kút/ vaňa budú fľakaté, v tesneniach vaňových zásten sa môže objaviť pleseň, sprchové vaničky budú praskať. Ak chcete mať luxusné kúpeľne, kúpte si nový sprchový kút/ vaňu a modernizujte si kúpeľňové priestory od toho najdôležitejšieho, čo máme v kúpeľni. Bude si to vyžadovať väčší zásah, väčšiu investíciu, no po prerobení máte na niekoľko rokov pokoj.

Ak sa rozhodnete kúpiť vaňu, odporúčame vám kúpiť si vaňové zásteny, ktoré budú chrániť nábytok a dlažbu pred zamokrením. Z vaňových zásten odporúčame vyberať otočné vaňové zásteny. Ak potrebujete odkladací priestor naviac, môžete spojiť príjemné s užitočným a kúpiť si otočnú vaňovú zástenu so sklenenými poličkami. 

Šetrenie priestoru

Pri modernizácii kúpeľne by ste sa mali zamerať na šetrenie priestoru. Odporúčame vyberať moderný (ideálne biely) kúpeľňové nábytok – moderné závesné skrinky z MDF dosiek. Poskytnú vám dostatok úložného priestoru, no zároveň vám opticky nezmenšujú kúpeľňu. Ak disponujete veľkými kúpeľňami, týmto sa trápiť nemusíte, ale ak chcete ušetriť priestor v malej kúpeľni, závesné biele skrinky z vodeodolného materiálu budú tým správnym riešením.

V malých kúpeľniach by mali spolu so závesnými skrinkami dominovať rohové sprchové kúty, respektíve rohové vane. 

Dúfame, že vám tieto praktické rady pomôžu pri modernizácii kúpeľňových priestorov a vytvoríte si aj vy luxusnú kúpeľňu s nadčasovým vybavením.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu