Návrh osvetlenia bytov

Pri každej rekonštrukcii bytu, či pri zariaďovaní bytu alebo domu nového, je na mieste sa zamyslieť nad veľmi dôležitou súčasťou každého interiéru – nad svietidlami. Hoci zvyčajne nejde o dominantné prvky (v porovnaní so sedačkou či kuchynskou linkou), aj správny výber svietidiel je naozaj dôležitý pre to, aby vaša domácnosť pôsobila, príjemne, útulne a štýlovo.

Premýšľajte už vopred

 

Kvôli dôležitosti funkcie osvetlenia je naozaj nutné už vopred myslieť na to, kde budete koľko svetla potrebovať. Napríklad v kuchyni je jasná voľba centrálneho svietidla, ktoré je dôležité doplniť ešte o svietidlo, ktoré vám osvetlí pracovnú plochu. V prípade, že do kuchyne plánujete dať aj nejaké zaujímavé dekorácie, je vhodné využiť i akcentové svietenie práve na toto miesto. Je však už len na vás a vašom návrhu, či bude centrálne svietidlo jedno v podobe lustra alebo si zvolíte bodové osvetlenie celej miestnosti a aj osvetlenie pracovnej plochy sa dá riešiť rôznymi spôsobmi, a práve preto je dôležité dobré plánovanie rozmiestnenia svietidiel už pri naťahovaní elektrických káblov, aby ste ich už neskôr nemuseli posúvať.

Štýl svietidiel

 

Ak už teda máte zhruba premyslené v ktorej miestnosti budete potrebovať konkrétne typy svietidiel, ostáva vám už len vybrať si konkrétne modely tak, aby sa hodili k štýlu jednotlivých miestností i k sebe navzájom. Nadarmo si totiž vyberiete úžasné centrálne svietidlo, ktoré doplníte o ešte úchvatnejšiu stojanovú lampu, ak sa k sebe vôbec nebudú hodiť. Môže vám to akurát rozbiť celý koncept miestnosti. Voľte teda radšej svietidlá z rovnakej kolekcie, ktoré sa budú elegantne dopĺňať. Hoci, ak chcete aby váš byt pôsobil extravagantne, môže byť na mieste doplniť nevýrazné svietidlá o jeden unikátny a štýlovo úplne odlišný kúsok, ktorý bude tvoriť dominantu celej miestnosti.

Veríme, že naše rady vám pomôžu pri výbere jednotlivých svietidiel zo stránky casca.sk a že váš byt bude mať dostatok svetla, ktoré budete aj prakticky využívať. V prípade, že sa na takýto návrh osvetlenia sami necítite, oslovte profesionálov, ktorí vám vyberú dokonalé svietidlá pre váš interiér.

 

 

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu