Neodýmové magnety – nedoceniteľní pomocníci?

Ako si zjednodušiť každý jeden deň v našom živote? „Zlepšovákov“ existuje skutočne mnoho, jedným z nich sú magnety. Neveríte? Čítajte ďalej!

Predstavte si nasledujúcu situáciu, v ktorej nehrajú úlohu žiadne magnety. Ráno vstanete ako obyčajne o šiestej, naraňajkujete sa, oblečiete a počas umývania zubov, keď sa pozriete na hodinky, zase zistíte, že meškáte. Rýchlo vbehnete do chodby, obujete sa, chystáte sa na odchod, ale kde sú zase tie prekliate kľúče? Prehľadávate škatuľku s kľúčmi, rozsypete ich po celej dlážke a celý proces sprevádza hŕba nadávok. Keď nakoniec kľúče nájdete, zbehnete do auta a zistíte, že ste si zabudli držiak na mobil do auta. A už letí ďalšia nadávka... Pri práci vystúpite z auta tak rýchlo, že si ani neuvedomíte ako, ale tie prekliate kľúče zase necítite vo vrecku. Pozriete sa pod seba a aj hľa, čosi sa blyští v kanáli, ktorý je náhodou presne pri dverách vášho auta. Skúšate otvoriť poklop, po namáhavom otvorení zisťujete, že na jeho dno nedočiahnete. Kľaknete si, ľahnete si, načiahnete ruku, zašpiníte celé sako, ale kľúče nakoniec vytiahnete. Keď úplne vyčerpaný dôjdete do práce, o hodinu a pol neskôr ako by ste mali, ešte sa vám podarí váš podarený deň zavŕšiť rozsypaním asi 2000 kovových spiniek na celú podlahu, priamo pred očami vášho šéfa.

Magnety letia na pomoc!

Vravíte si, načo bol dobrý vyššie uvedený príbeh? Nuž, práve magnety sú tými zázračnými predmetmi, ktoré by všetky spomenuté problémy bez mihnutia oka vyriešili. Predstavme si však najprv neodýmové magnety. Neodýmové magnety sú permanentné magnety vyrobené zo zliatiny neodýmu, bóru a železa. Výnimočné sú jednou vecou – sú to momentálne najsilnejšie permanentné magnety na Zemi. Tie silnejšie sa dokonca môžu porovnávať s niektorými elektromagnetmi, čo už je skutočne pozoruhodné. Ich využitie je obrovské, všade tam, kde sú potrebné silné magnety, od elektromotorov, senzorov, rôznych zariadení separujúcich kovy až po rôzne predmety, s ktorými sa stretávame denne. Neodýmové magnety si však môžete aj bežne kúpiť a spraviť si z nich nedoceniteľných pomocníkov!

Praktické a zábavné

Neodýmové magnety si môžete kúpiť v rôznych podobách – ako kotúče, kruhy, tyče, gule, kvádre, kocky, čo ich robí ešte použiteľnejšími. Zakúpiť ich môžete napríklad na stránke spoločnosti Unimagnet. A ako ich následne môžete využiť? Vráťme sa k nášmu príbehu. Silné magnety poslúžia ako výborný držiak na kľúče, tie tak vždy nájdete na svojom mieste. Magnetické držiaky na mobil sú skvelou voľbou, mobil tak v aute jednoducho prichytíte na magnet a je to, už žiadne zložité upevňovacie mechanizmy. Ak budete mať smolný deň a nejakým zázrakom vám padnú kľúče do kanála, žiadny problém, magnet na šnúrke dosiahne aj do kanála, ktorý by mal dno v zemskom jadre a rozsypané kovové spinky už nikdy nebudete zbierať dlhšie ako pár sekúnd... Nehovoriac o mnohých iných využitiach a možnostiach tvorby magnetických hier.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu