Objednajte si štýlové oblečenie z 100% prírodnej ovčej vlny

Ak patríte medzi priaznivcov turistiky, bez kvalitného outdoorového oblečenia sa jednoznačne nezaobídete. Práve v tomto segmente pôsobia veľa značiek, pričom jednou z nich je aj Black hill outdoor®, ktorá používa na výrobu odevu špeciálne merino vlákna. Čo je to merino? A akými vlastnosťami sa oblečenie pýši?

Pod názvom merino sa skrýva stopercentná ovčia vlna bez syntetických prísad, a tým pádom merino oblečenie získava špecifické vlastnosti. Práve z merino vlákien sa používa odev v chladných oblastiach Austrálie a Nového Zélandu. Od klasickej ovčej vlny sa tá merino líši tým, že je oveľa jemnejšia, a tým pádom dokáže udržať vhodnú mikroklímu. Zároveň je však tento materiál vzdušný, perfektne dýcha a reguluje vlhkosť i teplotu tela.

Aké oblečenie z merino vlákna kúpiť?

Značka Black hill outdoor®, ktorá stojí za výrobou vysoko kvalitného outdoorového oblečenia, používa merino vlákna s hrúbkou okolo 18 až 23 mikrometrov. Čím nižšie je číslo, tým je vlákno ako také jemnejšie.

Ak je hrúbka väčšia, oblečenie z takého vlákna škriabe, a potom by bolo doslova peklo vyjsť si v takomto oblečení na niekoľkokilometrovú vychádzku, nemyslíte? Sú jednoducho veci, na ktorých sa šetriť nevypláca, pričom outdoorový odev je jednou z nich.

Oblečenie z merino vlákna dobre odvádza pot

Oblečenie má nielen antibakteriálnu schopnosť, ale tiež dokáže perfektne odvádzať pot od tela. Rovnako tak merino vlákno sa pýši veľmi dobrými izolačnými a termoregulačnými vlastnosťami. Akonáhle sa teda spotíte, nemusíte sa báť, že by ste ochoreli, pretože neustále sa budete cítiť v teple.

Z pestrého produktového portfólia si môžu vybrať ako ženy, tak aj muži. Pripravené sú bundy, kabáty, vesty, nohavice i svetre. Tak sa pustite do nakupovania a tešte sa na turistiku. Užijete si ju, ako sa patrí.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu