Ochráňte svoj domov: Bezpečnostný systém do domu už nie je luxus

Zabezpečenie domu nie je nič, čo by sa malo podceňovať a na čom je možné šetriť. Svedčí o tom aj vysoký počet vlámaní. Ako vhodne ochrániť váš dom a aké spôsoby zabezpečenia využiť sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Zabezpečenie dverí

Vstupné dvere sú najčastejším miestom vniknutia zlodejov a sú v podstate najslabším článkom v zabezpečení domu. Na trhu nájdete mnoho druhov bezpečnostných dverí od viacerých výrobcov, no kvalita nie je vždy dostatočná, preto buďte pri výbere opatrný. Na výber máte šesť tried bezpečnostných dverí, pričom každý druh je vhodný na zabezpečenie rozličných objektov.

 

Zabezpečenie okien

Okná ale aj balkónové dvere sú ďalším častým prístupom zlodejov do domu. Našťastie existujú rôzne spôsoby, ako okná zabezpečiť a prípadným zlodejom tak značne komplikovať vstup. Tradičným spôsobom sú bezpečnostné mreže, ktoré sa hojne využívajú na chatách či chalupách, prípadne v prízemných bytoch. Pozerať sa von oknom skrz mreže však nie je vždy príjemné, okná preto môžete zabezpečiť aj inými spôsobmi, napríklad pomocou bezpečnostných fólií, okeníc, kľučiek či vonkajších žalúzií a roliet.

 

Bezpečnostný systém do domu

Bezpečnostný systém do domu je dnes už pomerne bežnou záležitosťou, pričom na trhu nájdete čoraz lepšie zariadenia. Klasický alarm je navzájom prepojený káblami, ktorými sa prenáša napájacie napätie a všetky informácie. Drôtový bezpečnostný systém do domu je spravidla lacnejší ako bezdrôtové verzie. Výhodou je napájanie zo siete bez nutnosti kontroly stavu batérie. Bezdrôtové alarmy medzi sebou komunikujú rádiovo a snímače sú napájané z batérií. Inštalácia je veľmi jednoduchá a výsledný vzhľad interiéru sa nenaruší inštalačnými lištami. Bezdrôtový variant vás nepoteší potrebnou údržbou, ktorá spočíva vo výmene batérií, a vyššou cenou.

 

 

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu