Plánujete zariaďovať spálňu? Na tieto dôležité veci by ste sa mali najprv zamerať

Spálňa je miestnosť, ktorú je potrebné zariadiť prioritne, aby ste mohli obývať novú nehnuteľnosť. Ak vás v blízkej dobe čaká zariaďovanie spálne, na ktoré dôležité veci by ste sa mali najprv zamerať? 

Výber kvalitnej postele 

Dôležitou súčasťou spálne je bezpochyby posteľ a matrac na nej. Pri výbere postele sa riaďte predovšetkým dostupnými rozmermi miestnosti. V spálni by mala byť ako prvá umiestnená posteľ. Čo sa týka materiálového prevedenia, všetko záleží aj od toho, či ste ochotní priplatiť si za kvalitu, alebo chcete lacnejšiu, ktorej životnosť ale nie je príliš vysoká.

Materiálovo je najkvalitnejšia práve masívna posteľ. Stačí k nej doladiť rošty a vybrať najkrajšie morenie a máte to. Lacnejšie postele sú postele z drevotriesky. Tie však nie sú natoľko kvalitné, aby vám slúžili desaťročia.

Keď už budete mať vybratú posteľ, je potrebné zladiť k nej aj matrac. Ak máte manželskú posteľ s rozmermi 160x200, je potrebné kúpiť matrace 160 x 200. Vždy prispôsobujte veľkosť matraca veľkosti postele. 

Výroba vstavaného nábytku 

Spálne nebývajú rozmerovo príliš veľké, no aj napriek tomu je potrebné dať si vyrobiť nábytok na mieru. Na mysli máme predovšetkým vstavané skrine. Ak máte naozaj málo priestoru, dajte si vyrobiť rohové šatníkové skrine. Skrine od stropu až po zem na mieru však dokážu poskytnúť dostatok úložného priestoru pre ženu, aj muža.

Takto si vytvoríte priestor na uloženie nového konferenčného stolíka s kreslom, resp. toaletného stolíka. 

Ladenie farieb 

A na záver je dôležité zamerať sa na ladenie farieb. Je potrebné zladiť si spálňu tak, aby ste mohli prispôsobovať farby podľa nálady. Odporúčame vám ako jednu z troch dominantných farieb vybrať neutrálnu farbu, druhú prírodnú a tretiu podľa vkusu.

Odporúčame predovšetkým sivú, béžovú, či bielu farbu. Sú to prírodné neutrálne farby, ktoré nikdy neomrzia a ľahko sa kombinujú s inými farbami.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu