Plávajúce domy

Hausbót je loď , ktorá bola upravená a prispôsobená, aby nahradzovala tradičný dom alebo byt. Niektoré z hausbótov sú nemobilné, nie je možné sa nimi presúvať. Zvyčajne sú priviazané a nachádzajú sa nehybne na jednom mieste. Ale niektoré z nich sú schopné pracovať s vlastnou silou a pohybujú sa.

 

Žitie v plávajúcom dome musí byť bezpochybne zaujímavé a prináša určite so sebou veľké dobrodružstvo a skvelé zážitky. Niektorí ľudia ich využívajú ako ubytovanie počas dovolenky, iní v nich žijú natrvalo.

My Vám ukážeme, kde môžete tieto stavby na vode nájsť. Stavby sa nachádzajú v rôznych architektonických prevedeniach od luxusných, futuristických alebo vidieckych.

 

[h4]Veľká Británia, Londýn[/h4]

Architekt Carl Turner vytvoril v Anglicku projekt s názvom plávajúci dom. Tento architekt prišiel s myšlienkou, že dobrá architektúra by nemala byť obmedzovaná a postupne vytvoril nový štýl domova v tesnej blízkosti vody. Najprv musel pochopiť a vyriešiť problémy, ktoré by mohli spôsobiť povodne alebo zmeny klímy. Zameral sa na nevyužitý priestor a vodné cesty, pretože plávajúci dom využíva voliteľný plávajúci betónový trup ako jeden zo svojich pôdorysov. Dom je tiež vybavený dažďovou vodou na terase, ktorá slúži na všetky účely okrem pitia.

2

 

[h4]Austrália, Sydney[/h4]

Prototyp plávajúceho domu je postavený na vrchole plošiny. Navrhol ho architekt Drew Heath. Trvalo celkovo deväť mesiacov na výrobu, konštruovanie a celkový dizajn. Tento dom sa snaží splniť podmienky, ktoré Vám prináša pohodlie štandardného bytu.

3

 

[h4]Seattle[/h4]

Seatle je miesto, kde plávajúce domy nie sú žiadnou novinkou. V jednom z takýchto domov sme mohli vidieť žiť Toma Hanksa vo filme Samotár v Seattli. Plávajúce domy v tomto meste tvoria bohatú a rozmanitú subkultúru, ktorá určite stojí za pozretie a preskúmanie. Nachádza sa tu rôzna škála štýlov, veľkosti, typov a tiež ceny.

 

6

 

6.1

 

6.3

 

6.4

 

[h4]Columbia[/h4]

 

Unikátny tvar plávajúceho domu, ktorý napodobňuje krivky rieky Columbia, na ktorej je postavený. Navrhnutý architektom Harvey Oshatz.

 

4

Na záver prinášame pár luxusných ukážok hasubótov, ktoré si však nie každý môže dovoliť.

 

 

 

e6615a02ccea8856befaeb7f941b7d2d

 

df55ab432d870db62f585a89c6ac0cef

 

7adbb521fc2a07cab36dddb89c5fb62e

 

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu