Praktické rady, ako predĺžiť životnosť práčky a ako sa o ňu starať

Životnosť spotrebičov je v súčasnej dobe extrémne nízka v porovnaní so spotrebičmi, ktoré sme si kúpili pred pár rokmi. Žijeme konzumný život, kedy stačí pokazený kúsok vymeniť za nový a vzápätí zabudneme na to, že práve týmto pokazeným spotrebičom zaťažujeme životné prostredie.

Jedným z problematických spotrebičov je aj práčka. Využívame ju viackrát za týždeň a práve preto sa veľmi rýchlo opotrebováva.

Ako predĺžiť životnosť práčky a ako sa o ňu starať? Ponúkame vám pár praktických rád.

Čistite zásobník 

Čerpadlo do práčky a ohrievacie teleso bývajú najviac vyťažené súčiastky práčky, avšak ak chceme predĺžiť životnosť práčky, musíme vždy po opratí zásobník dôkladne vyčistiť. Keď vyberiete oprané prádlo z práčky, zásobník vytiahnite (ak sa dá) a dôkladne ho pod prúdom tečúcej vody prepláchnite. Odstránite tak zvyšky aviváže a prachu a zabránite tak plesneniu. Zásobník je potrebné nielen vyčistiť, ale aj utrieť. V teplých mesiacoch nechajte zásobník vyschnúť prirodzene na slnku. Ak to nebude možné, odporúčame ho handričkou dôkladne poutierať a nechať odložený na suchej handričke. Takto sa vám za pár hodín vyschne a až keď bude suchý, môžete ho dať naspäť do práčky.

Utierate bubon práčky 

Čo sa týka bubna práčky, ten je potrebné vždy poutierať potom, ako prádlo vyberiete z práčky. Ak bubon nebudete utierať, môže vám začať hrdzavieť.

Zároveň je veľmi potrebné odstrániť pach z vnútra bubna. Môžete to urobiť kúpením prípravku na čistenie vnútornej strany bubna, alebo môžete použiť ocot, ktorý dôkladne dezinfikuje bubon a vy sa tak vyhnete nepríjemnému zápachu po vyťahovaní mokrého prádla z práčky.

Po čase sa vám môže niečo pokaziť a budete potrebovať opravára, no ak sa týchto pravidiel budete držať, životnosť práčky sa vám podarí predĺžiť. Vo všeobecnosti je najviac vyhľadávaná značka práčok Electrolux. Nemusíte sa báť, Electrolux náhradné diely sú dostupné, či už na internete, alebo v kamenných prevádzkach s náhradnými dielmi.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Africa Studio / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu