Pre ktoré interiérové dvere sa rozhodnúť?

 

Vybrať si vhodné dvere do bytu, domu či vlastnej firmy nemusí byť také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Na čo všetko treba brať ohľad, keď chceme dizajnovo dokonalé a funkčné interiérové dvere?

Čo interiér, to iné dvere

Ak hľadáte odolnosť

V rodinách s malými deťmi či v komerčných priestoroch sa na odolnosť dverí kladú vysoké nároky. Len si predstavte, akým skúškam sú dvere vystavené – často sa otvárajú a zatvárajú, deti môže zlákať kresliť na ne ostrými predmetmi alebo do nich kopať, no bežnými ničiteľmi sú aj domáce zvieratá. Ideálnou voľbou preto budú laminátové dvere, schopné znášať aj väčšie zaťaženie. Pokiaľ máte v stene zabudované pôvodné kovové zárubne, laminátové dvere do nich bez problémov zapadnú. Stačí si zvoliť vhodný dizajn a farebné prevedenie. Do komerčných priestorov alebo domácností, v ktorých je kotolňa, sa odporúča osadiť laminátové interiérové dvere v protipožiarnom vyhotovení. V prípade vzniku požiaru ľahšie zamedzíte šíreniu ohňa do ostatných častí domu.

 

Lacnejšie, ale stále štýlové

Lacnejším variantom interiérových dverí sú fóliované dvere. Vyrábajú sa z bežných materiálov, ibaže ich povrch je opatrený špeciálnou fóliou, ktorá farbou a štruktúrou tak veľmi pripomína drevo či iný materiál. Tieto interiérové dvere sa jednoducho udržiavajú a nevyblednú ani vplyvom slnečného žiarenia. Prečo sú také obľúbené? Dajú sa zohnať v akomkoľvek veľkostnom, tvarovom, štýlovom či farebnom prevedení, a tak dokážu byť s okolitým priestorom v dokonalej harmónii.

 

Presvetlenie sklom

Do moderných komerčných priestorov a domácností ideálne zapasujú celosklenené dvere. Tieto interiérové dvere miestnosti oddelia, ale napriek tomu cez ne preniká dostatočné množstvo svetla. K dispozícii sú aj so špeciálnymi zárubňami a posuvnými systémami. Odolné tvrdené sklo dverí je možné podľa predstáv gravírovať alebo pieskovať, príp. inak ozvláštniť. V tom prípade už nepôjde o obyčajné interiérové dvere, ale o menšie umelecké dielo.

Široký výber interiérových dverí v Trnave

Môžete zrekonštruovať celý byt alebo dom, no ak v ňom ponecháte staré interiérové dvere, výsledok nebude nikdy dokonalý. Je to, akoby ste si obliekli nový kostým a doladili ho starými teniskami. Je úplne jedno, či je reč o dverách do bytu alebo komerčných priestorov, vždy treba mať na pamäti, že sú súčasťou vášho interiéru ako nová laminátová podlaha alebo nábytok. Keď sa navyše dostanete ku kvalitným interiérovým dverám, získate istotu, že ich pekných pár rokov nebudete musieť vymeniť. Dôležité je však hľadať produkty s nadčasovým dizajnom, ktoré budú moderné aj o pár rokov a farebne sa prispôsobia nábytku a podlahe, nech už vystriedate akékoľvek odtiene. Interiérové dvere na mieru vám pomôžu nájsť aj v predajni Lupacentrum v Špačinciach pri Trnave. Pokiaľ bývate v Trnave a okolí, vaše kroky by mali smerovať práve sem. Zo širokej ponuky laminátových, fóliovaných, celosklenených alebo protipožiarnych dverí si zaiste budete vedieť vybrať modely, ktoré dokonale naplnia vaše predstavy o dizajne a funkčnosti dverí.

 

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu