Prepravky na ovocie dopravia vaše výpestky bezpečne z poľa a sadu až na predajňu

Pracovali ste celú sezónu, aby ste vypestovali krásne ovocie – jahody, jablká, hrušky, slivky, čerešne, marhule, broskyne, aj rôzne bobuľoviny? Už pri zbere úrody je dôležité zaobchádzať s vypestovaným ovocím s najväčšou opatrnosťou. Potom ho naviac čaká cesta k zákazníkovi, často cez medzisklad. Aby vaša práca nevyšla nazmar, potrebujete k ruke pomocníka – vhodné prepravky na ovocie.

Práve poľnohospodárske produkty majú veľmi špecifické požiadavky na skladovanie a prepravuPrepravky na ovocie musia splňovať hygienické normy, poskytnúť dostatočnú ochranu ovociu pred poškodením pri preprave aj skladovaní, ponúknuť vhodný formát pre predaj a súčasne byť prispôsobené jednoduchej manipulácii s plne naloženou prepravkou, ku ktorej dochádza často opakovane.

Dodávateľ plastových prepraviek, spoločnosť Schoeller Allibert, sa špecializuje na prepravky pre rôzne odvetvia, vrátane prepraviek na ovocie a zeleninu. Firma sleduje meniace sa požiadavky firiem a neustále zlepšuje prepravky tak, aby odpovedali súčasným trendom. Prepravky na ovocie a zeleninu, ktoré dodáva, sú určené na ručnú manipuláciu, ale aj pre automatizované pásy a logistické systémy.

Pre veľké objemy ovocia sú určené plastové debny typu BigBox a Maxilog

Tieto boxy umožňujú bezpečnú prepravu veľkého množstva ovocia, ale aj zeleniny, ktoré nie sú citlivé k vzájomnému otlačeniu. Box Maximus má naviac ventilačné otvory. Tie umožňujú vetranie, čím nedochádza k nežiadúcemu zapareniu prepravovaných plodín. S debnami sa dá manipulovať za pomoci štandardnej manipulačnej techniky.

Stohovacie, skladacie a zasúvacie prepravky na ovocie a zeleninu malých a stredných rozmerov

Pre poľnohospodárstvo a potravinárstvo sú široko použiteľnými predovšetkým malé a stredne veľké prepravky. Veľmi často sa používajú plastové prepravky, kde sa ovocie skladuje len v jednej vrstve, aby sa minimalizovalo riziko jeho otlačenia. Prepravky sú odolné, jednoducho sa čistia a sú opakovane použiteľné. Vďaka tomu sú aj ekologické. Na konci svojej živosti sa materiál, z ktorého sú vyrobené, opätovne recykluje.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu