Prepravné kontajnery – najlepšie riešenie na transport a skladovanie tovarov

Preprava a skladovanie veľkého objemu tovaru vo firmách má množstvo špecifík. Ak chcete ušetriť a zaistiť čo najväčšiu efektivitu, no zároveň čo najlepšie ochrániť váš tovar, ideálnym riešením budú plastové prepravné kontajnery. Prečo?

Časy, kedy sa produkty prepravovali a skladovali vo veľkých a ťažkých kovových kontajneroch, sú už dávno preč. Nevýhodný kov nahrádza plast. Ten je nielen plnohodnotnou náhradou, naviac prináša obrovské množstvo rôznych výhod. Vezmime si napríklad hmotnosť. Keďže kovový kontajner má sám o sebe vysokú hmotnosť, pri preprave zaberie veľkú časť nosnosti dopravného prostriedku. Keďže plastový prepravný kontajner je neporovnateľne ľahší, môžete do neho naložiť viac produktov, a teda zefektívniť prepravu a skladovanie tovarov. Výhodou plastových prepravných kontajnerov je aj skutočnosť, že nepodliehajú vonkajším vplyvom. Kým kov je náchylný na hrdzavenie, plast nezaskočí vlhké ani chladné počasie.

Prepravné kontajnery s množstvom praktických riešení

Najznámejším výrobcom kvalitných plastových kontajnerov je firma Schoeller Allibert. Tá pri navrhovaní plastových kontajnerov dbá na čo najvyššiu kvalitu plastu, z ktorého sú vyrobené. Na výrobu kontajnerov sa tak používa len ten najlepší polyetylén a polypropylén. Povrch plastových kontajnerov je tak odolný voči vonkajším vplyvom, ale aj rôznym chemikáliám. Naviac sa jednoducho čistí, čo prepravu a skladovanie tovarov ešte viac zefektívni.

Zásadnou výhodou je aj možnosť skladania niektorých typov kontajnerov. Prázdne kontajnery tak pri preprave nezaberajú zbytočne miesto a viete ich naraz odviezť viac. Poteší aj praktické riešenie v podobe inzertov – vložiek do kontajnera, ktoré oddeľujú produkty od seba a zabraňujú ich vzájomnému kontaktu, vplyvom ktorého by sa mohli poškodiť. Po celú dobu životnosti môžete k plastovým kontajnerom dokupovať rôzne ďalšie praktické súčasti a náhradné diely. Po skončení životnosti sa dajú plnohodnotne recyklovať, nezaťažujú tak životné prostredie.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu