Prvky, ktoré jasne dominujú v moderných kúpeľniach

Modernizácia kúpeľní je po určitom čase nevyhnutná. Viaceré rodiny žijúce v panelákoch ešte teraz majú umakartové jadrá a uvažujú nad kompletným vymenením umakartového jadra za murované.

Ak plánujete rekonštrukciu kúpeľne, ktoré prvky by mali jasne dominovať vo vašej kúpeľni, ak sa chcete pýšiť modernou kúpeľňou?

Závesné skrinky nad a pod umývadlo 

Väčšina panelákových kúpeľní je menších rozmerov, preto je potrebné šetriť priestor, kde sa len dá. Dominantným prvkom moderných kúpeľní sú biele závesné skrinky. Čisté línie, moderný vzhľad a dostatok úložného priestoru – takúto charakteristiku by mali mať moderné závesné skrinky.

K závesným skrinkám je potreba ladiť aj skrinky pod umývadlo. Opäť odporúčame zvoliť závesné skrinky pod umývadlo. Opticky nezmenšia priestor a zároveň vám zjednodušia upratovanie v kúpeľni. Pod tieto skrinky sa hravo dostanete aj s mopom.

Vytvorte kúpeľňovú zostavu nábytku, ideálne v klasickej bielej farbe, v ktorej nič nepokazíte.

Veľkoformátový obklad 

Moderným kúpeľniam jasne dominujú aj pekné veľkoformátové obklady ideálne vo farebne neutrálnych prevedeniach. Odporúčame vám investovať do moderného veľkoformátového obkladu. Steny si neobkladajte ale úplne po strop. Všetko však závisí aj od toho, či si vyberiete sprchový kút, alebo vaňu.

Čo sa týka farieb, odporúčame béžovú, svetlú sivú, tmavú sivú, hnedú, ale ak sa vám neutrálne farby až tak moc nepozdávajú, odporúčame marhuľovú, či svetlú modrú.

Luxusne vyzerajúce kúpeľne, najmä však tie v rodinných domoch, ktoré sú podstatne väčšie, si môžu dovoliť aj výraznejšie farby - zlatú, kráľovskú modrú, ale aj lesklú čiernu.

Moderný veľkoformátový obklad keď zladíte s kúpeľňovým vybavením kvalitnej značky Geberit, budete mať modernú kúpeľňu ako z časopisu o bývaní.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor:  Beyond Time / Shutterstock

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu