Rekonštrukcie, ktoré by si zaslúžil aj váš dom

V súčasnosti sa mladé rodiny žijúce vo veľkých mestách sťahujú na vidiek, kde si budú môcť postaviť svoj vlastný dom. Ak bývate v rodinnom dome, určite si uvedomujete, že vám pribudlo viac starostí, ako keď ste bývali na byte – kosenie trávnika, polievanie a plevanie záhradky, zabezpečovanie paliva na zimu atď. Viete ale, aké rekonštrukcie by si zaslúžil váš dom po čase – po pár rokoch?

 

Pokládku novej zámkovej dlažby

 

Ak máte pred domom už popraskanú zámkovú dlažbu a bojíte sa, že by sa niekto na nej mohol potknúť alebo pošmyknúť, mali by ste čím skôr túto poškodenú zámkovú dlažbu nahradiť novou. Pokládka zámkovej dlažby nie je časovo náročná ako napríklad robenie novej fasády. Dôležitý je nielen materiál zámkovej dlažby, ale aj kvalitné podložie. Ak nespravíte kvalitné podložie, neočakávajte, že vám dlažba dlho vydrží. Ak si na túto rekonštrukciu najmete stavebnú firmu, tí by mali vedieť, že bez kvalitného podložia nemá zámková dlažba dlhú životnosť.

 

Rekonštrukcie kúpeľne

 

Najviac skúšaná miestnosť v domácnosti je kúpeľňa. Vysoká vlhkosť, vznikajúce plesne, ale aj minimálne vetranie priestoru vám po čase znehodnotí zariadenie vašej kúpeľne. Ako prvé budete musieť určite vymeniť škárovaciu hmotu. Zo všetkých typov škárovacích hmôt vám odporúčame cementové škárovacie hmoty a epoxidové škárovacie hmoty. Sú vodeodolné a plesne nebudú mať žiadnu šancu!

Ak vám vzniknú praskliny v dlažbe, môžete ich zalepiť kvalitným lepidlom, poprípade značkovým tmelom. Ak však máte praskliny na viacerých miestach, odporúčame vám komplet celú výmenu dlažby a obkladu.

 

Ďalšie rekonštrukcie

 

Aby váš domov slúžil aj vašim deťom a vnúčatám, už pri stavbe nezabúdajte na hydroizoláciu základov. Predídete tak zbytočným problémom v budúcnosti a finančne náročným rekonštrukciám domu. Pokladajte novú kvalitnú zámkovú dlažbu, rekonštruujte kúpeľňu, čistite komín, investujte do lepšej fasády, vyberajte kvalitnejšiu strešnú krytinu atď.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu