Sprievodca výberom ideálneho bazéna pre vás a vašu rodinu

 

Výber toho správneho bazéna pre vás a vašu rodinu si vyžaduje veľa úvah. Tieto úvahy, medzi mnohými inými, zahŕňajú veľkosť, tvar a materiály potrebné na vybudovanie vášho vysnívaného bazéna. Dôležité sú tiež financie, a výber toho kto bude realizovať váš projekt, od samotného dizajnu  až po umiestnenie. Takže, ak chcete vytvoriť svoju vlastnú oázu na dvore, je potrebné zvážiť niekoľko vecí.

Aký má byť účel vášho nového bazéna?

Zdá sa, že je to dosť jednoduchá otázka, ale keď sa nad tým viac zamyslíte, možno zistíte, že budete potrebovať bazén z mnohých dôvodov. Preto je dôležité, aby ste zvážili všetky možnosti, ktoré vám môže oáza zábavy a osvieženia ponúknuť, a potom určiť jeho správnu veľkosť. Chcete bazén na rekreačné účely, na oddych a relaxáciu alebo na pravidelné plávanie a cvičenie?

Aký veľký je váš životný priestor?

Priestor, ktorý budete mať k dispozícii na vašej záhrade či vo dvore, bude diktovať veľkosť bazéna, ktorý môžete nainštalovať, a všetky ďalšie funkcie dizajnu, ktoré chcete integrovať. Napriek tomu nie všetky domy majú veľké vonkajšie priestory, preto je dôležité maximalizovať využitie vášho obytného priestoru pri výbere vášho bazéna. Vzhľadom k tomu, že ponúkame širokú škálu veľkostí bazénov v sekcii Lacné bazény a príslušenstvo, budete môcť svoj projekt primerane optimalizovať.

Ako často budete používať svoj bazén?

Ďalším faktorom, ktorý treba vziať do úvahy, je frekvencia používania. To bude mať vplyv na údržbu bazéna, ktorú bude váš bazén potrebovať. Ľudia, domáce zvieratá, hmyz a iné nečistoty môžu váš bazén znečistiť, takže je dôležité zvážiť aj údržbu. Ponúkame vám široký sortiment produktov na čistenie a starostlivosť o bazén. Rovnako použitie silných a bezpečných materiálov, ako sú sklené vlákna namiesto betónu, pomôže zaistiť, aby ste zo svojho bazéna získali maximum a zároveň minimalizovali úsilie pri údržbe bazéna.

S akým rozpočtom chcete pracovať?

Dlhodobé finančné plánovanie je často dôležitou súčasťou pri posudzovaní veľkosti vášho projektu. Bazény stoja peniaze na inštaláciu, prevádzku a údržbu, takže nejde o lacnú záležitosť. Pred začatím hľadania ideálneho bazéna by ste mali zvážiť váš rozpočet a premýšľať o tom, koľko peňazí ste ochotní minúť.

Z akého materiálu by mal byť váš vysnívaný bazén?

Betón

Betónové bazény sú najobľúbenejšie ale aj najdrahšie typ bazénov. Výhodou betónu je, že môže byť tvarovaný do akejkoľvek veľkosti alebo tvaru pre skutočne vlastný bazén, podľa vašich predstáv. Inštalácia betónového bazéna trvá spravidla 3 až 12 týždňov, čo je dlhšie ako pri iných typoch.

Vinyl

Bazény s vinylovým obložením sú druhým najobľúbenejším bazénom a ich počet rastie. Vinylové bazény prichádzajú v obmedzenom počte veľkostí a tvarov. Väčšina z nich je obdĺžniková, ale k dispozícii sú aj L-tvar a voľné formy. Vinylový bazén s priemernou veľkosťou môže byť inštalovaný v priebehu jedného až troch týždňov. Veľké nebezpečenstvo pri bazéne s vinylovým obložením je to, že špicaté hračky do bazéna, hraví psi a ostré predmety dokážu vytrhnúť alebo prepichnúť vložku.

Laminát

Zatiaľ čo ich veľkosti a tvary sú trochu obmedzené, veľkou výhodou je, že bazén zo sklených vlákien môže byť inštalovaný už za tri dni.  Napríklad ba vás mohol zaujať Oválny bazén Trend 450 z našej ponuky, ktorý je vyrobený z kvalitných materiálov s dlhou životnosťou. Je to tiež najdostupnejší typ zapusteného bazéna. Ďalšou výhodou je, že bazény zo sklených vlákien majú super hladkú povrchovú úpravu, ktorá je extrémne trvanlivá a neporézna, takže tieto bazény majú tendenciu používať menej chemikálií ako betónové bazény.

Nadzemný bazén

Nadzemný bazén poskytuje ľahkú letnú zábavu na vlastnom dvore. Nadzemné bazény sa stávajú čoraz populárnejšími a cenovo dostupnejšími, najmä preto, že sú ľahko inštalovateľné a pohodlné. Možnosti, ktoré treba vziať do úvahy, zahŕňajú veľkosť, štýl a použité materiály. Pozrite sa na niektoré z nadzemných bazénov, ktoré ponúkame.

Pre väčšinu rodín je bazén viac než len luxusom. Bazény sú zdrojom zábavy a spomienok a stávajú sa perfektnou kulisou pre rodinné oslavy. Počas najteplejších letných dní vás nič neuvoľní viac ako bazén. Jednoducho vlastníctvom bazéna, môžete získať okrem možnosti ísť si zaplávať kedykoľvek budete chcieť, naozaj veľké množstvo výhod.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu