Stojaca lampa predstavuje nenahraditeľný prvok v interiéri

Vo svete bývania sa trendy neustále menia, dokonca aj v natoľko špecifickej oblasti, ako sú svietidlá. Len si spomeňte, z akých možností mali na výber vaše babičky pred dvadsiatimi rokmi. Produktové portfólio vtedy naozaj nebolo tak pestré ako v súčasnosti. Ak ste sa rozhodli vymeniť existujúce svietidlá za moderné alternatívy, nezabudnite do miestností zakúpiť tiež stojace lampy, ktoré dokážu navodiť útulnú atmosféru.

Stojace lampy nemajú zdobiť iba tmavé kúty a hluché miesta, často predstavujú aj dôležité osvetlenie obývačky, pri jedálenskom stole či v pracovni. Ak si chcete chvíľu oddýchnuť, prečítať si pár stránok z obľúbenej knihy, nie je nič jednoduchšie ako si zapnúť stojacu lampu, zasadnúť do kresla a vychutnávať si ničím nerušený pokoj a ponoriť sa do deja kníh. Predtým, než sa vôbec pustíte do výberu stojace lampy, by ste mali zohľadniť niekoľko základných kritérií.

Najprv si rozmyslite, na aký účel by mala stojaca lampa vôbec slúžiť. Bude predstavovať jedno z hlavných zdrojov osvetlenia, alebo len doplnkové? Kde bude umiestnené? Postačí vám len jedna taká lampa? Budete ju používať iba na čítanie? Ako často bude v prevádzke? Akonáhle si odpoviete na tieto otázky, môžete pokračovať ďalej, pretože sa tým výrazne zúži ponuka.

Stojace lampy nepodceňujte

Stojace lampy nachádzajú uplatnenie najmä v obývacích izbách, spálňach a pracovniach. Ideálne sú subtílne varianty, ktoré sú nenápadné, vysoké a štíhle. Pýšia sa elegantným dizajnom, ktorý dokonale zapadne do akéhokoľvek štýlu interiéru. Dôležité je, aby to nezasahovalo priestor, zároveň aby ​​miestnosť opticky nezmenšovali. Stojace lampy príliš veľa nevážia, a tým pádom ich môžete v prípade potreby premiestňovať z miesta na miesto.

Ak ale preferujete skôr masívnejšie prevedenie, neprídete ani vy skrátka. Počítajte ale s tým, že takáto stojaca lampa sa stane jednou z dominánt miestnosti a pritiahne viac pozornosti.

Zabudnúť nesmiete ani na technológiu svietenia. Ak lampu využijete často, určite zvoľte LED svietenie, ktoré nie je tak nákladné oproti ostatným možnostiam. LED svietenie vyjde teda oveľa lacnejšie, a tým pádom ušetríte.

Kde stojace lampy zakúpiť?

Vybrať vhodný internetový obchod nie je vôbec jednoduché. Pomerne širokým sortimentom sa pýši e-shop svietidla-r1.sk, kde zoženiete stojace lampy s rozmanitým vzhľadom. Pokiaľ má lampa slúžiť primárne na čítanie, vyberte takzvanú bočnú, respektíve čítaciu lampu, ktorou disponuje väčšina stojanových svietidiel. Pri výbere konkrétneho modelu zohľadnite aj to, ako vyzerá nábytok v miestnosti. Jednotlivé prvky by mali spolu dohromady ladiť, inak by lampa pôsobila ako päsť na oko, čo určite nie je váš cieľ. Čo sa cien týka, tie sú tiež rôzne. Zoženiete ako lampu za 150 euro, tak aj za 400 euro.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu