Viete, ako sa starať o sklad? Nestačí len zavrieť dvere

 

Ak prevádzkujete sklad, určite dobre viete, že zbalenie vecí do krabíc a odloženie do regálov je len prvým krokom k úspechu. Skladové prostredie vyžaduje dôkladnú starostlivosť, ak nechcete, aby došlo k znehodnoteniu uskladnených predmetov. Prečítajte si zopár tipov, ako na to.

Čisté a suché prostredie skladových regálov

Začiatok všetkého je v kvalitných skladových regáloch a čistom úložnom priestore. Sklad najprv dôkladne vyčistite, rovnako aj uskladňované predmety. V závislosti od toho, čo potrebujete držať v sklade, voľte veľkosť a materiál. Používajte kvalitné krabice, boxy či fólie a vždy sa uistite, že ste ich zabalili bezpečne. Pre lepšiu orientáciu v sklade používajte čísla alebo štítky, v stresových situáciách vám umožnia jednoducho identifikovať, čo sa v regáloch nachádza, a rýchlo nájsť všetko, čo potrebujete.

Aby ste predišli nepríjemnostiam s vlhkosťou a plesňou, medzi vecami na regáloch a stenami vždy nechajte priestor na vetranie a uistite sa, že balenie je čisté a suché. Zabezpečte si vhodné vetracie systémy, ktoré eliminujú každý náznak nadbytočnej vlhkosti vzduchu v sklade.

Kvalitné skladové regály unesú čokoľvek

Položky, ktoré budete vyberať častejšie, umiestnite na prednú časť regálov, do zadnej časti uložte tie, ktoré budete potrebovať len zriedkavo. Okrem toho môžete z bezpečnostných dôvodov do zadnej časti uložiť aj najhodnotnejšie položky. Ťažké predmety uložte vždy do spodnej časti regálu, ľahšie a menšie položky ukladajte navrch. Nezabudnite pritom na rovnomerné rozloženie váhy na regáloch v predajni.

Ak nechcete v sklade nájsť nepríjemné prekvapenie v podobe hlodavcov či zápachu, neuchovávajte v ňom veci podliehajúce skaze, ako napríklad jedlo. Vyvarujte sa tiež skladovaniu horľavých predmetov, ako napríklad pyrotechnika či benzín.

Starajte sa aj o veci, ktoré uskladňujete

Všetky elektrické a kovové zariadenia dôkladne vyčistite a osušte, aby ste predišli korózii, pred uložením ich môžete natrieť technickým olejom. Dôkladne vyčistite, dezinfikujte a vysušte aj chladničky, mrazničky, pece a iné spotrebiče. Dvierka na takýchto zariadeniach nechajte mierne otvorené.

Oblečenie, závesy, čalúnený nábytok či akékoľvek iné látky chráňte pred prachom. Ak je to možné, odevy zaveste ich na vešiaky, nábytok prekryte a udržiavajte v suchu, vlhko totiž láka škodcov. Pri skladovaní skleneného riadu a krehkého tovaru používajte bublinkový obal.

Jednou z najdôležitejších vecí je však pravidelná kontrola skladu. Nezabudnite ho zabezpečiť kvalitným zámkom a, ak je to potrebné, aj kamerovým systémom. V nečakanej chvíli sa vám môže zísť ako soľ.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu