Vy ešte nemáte LED žiarovky?

 

Otázka na dnešný deň znie – ako svietite? Pokiaľ ste ešte stále verní klasickým halogénovým žiarovkám, mali by ste pouvažovať o zmene. Čo prinášajú LED žiarovky?

Svetlo je základ nášho sveta. Bez svetla by sme nevideli vôbec nič, žiadne farby, predmety, žiadny svet okolo seba. Boli by sme proste nehybné stĺpy, ktoré by iba stáli na mieste a nemohli by sa hýbať. Nemali sme sa ani kam pohnúť, nikde by nič nebolo. Iba čierna tma. Máme však Slnko, prirodzený zdroj svetla, vďaka ktorému je celý svet taký aký je. Noc nám však dáva pocítiť, aké by to bolo, keby slnko neexistovalo. Ľudia sa už od nepamäti snažili hľadať spôsoby, ako zabezpečiť svetlo, keď slnečné lúče zašli za horizont. Najprv to bol oheň, ktorý spájal viacero výhod naraz – zabezpečil svetlo, teplo, odohnal zvieratá a ešte sa na ňom aj dala upiecť večera. No ideálny zdroj svetla, čo poviete? Časy sa však menia a s príchodom využívania elektrického prúdu sa čoraz viac rozvíjalo svietenie elektrickou energiou pomocou žiaroviek. Ale časy sa menia neustále a aktuálne tu máme LED žiarovky a LED panely.

Najvyspelejšia technológia svietenia?

LED žiarovky sú v súčasnosti nepochybne najmodernejším a najefektívnejším spôsobom svietenia. Skratka LED pochádza z počiatočných písmen anglických slov Led Emitting Diode, čo v preklade znamená dióda vyžarujúca svetlo. Najväčšou výhodou, ktorú majú LED žiarovky v porovnaní s klasickými žiarovkami, je minimálna spotreba energie. To je dosiahnuté najmä tým, že LED žiarovky zabezpečujú aktuálne najefektívnejšiu premenu elektrickej energie na svetlo, neprodukujú straty vo forme tepla ako klasické žiarovky. LED žiarovky sú zároveň absolútne bezúdržbové a majú dlhú životnosť – minimálne 30 000 a maximálne 100 000 hodín. Potešia tiež skutočnosti, že LED žiarovky a LED panely poskytujú svoju maximálnu svietivosť hneď pri spustení, nemusíte tak čakať niekoľko minút, kým sa žiarovka naplno rozsvieti. Kde si môžete tento najmodernejší spôsob svietenia zakúpiť? Napríklad tu - https://www.ledakcia.sk/led-ziarovky/. Nezostávajte zaseknutí v praveku, svieťte moderne a efektívne!

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu