Výcvikový obojok vám pomôže s výchovou psa

V súčasnej dobe odborníci pri výcviku psa, nech menšieho či väčšieho plemena, používajú výcvikové pomôcky. Hlavným cieľom takéhoto elektronického obojku, ktorý medzi výcvikové nástroje patrí, je zefektívniť výcvikový proces a odstrániť nežiaduce správanie. Ale tieto prostriedky nepoužívajú iba kynológovia, čoraz častejšie aj obyčajní psíčkari.

Hoci v minulosti boli podobné nástroje vnímané ako nebezpečné, bezpečnostné a zdravotné testy ukázali opak. Vášmu štvornohému chlpáči výcvikový obojok nijako neublíži, ba naopak pomôže k tomu, aby pes počúval vaše povely.

Prečo používať elektronický obojok?

Dáme vám hneď niekoľko pádnych dôvodov, prečo výcvikový obojok zakúpiť. Umožní vám vycvičiť psa a nahradí bolestivejšie metódy výcviku. Vždy totiž musíte psa upozorniť nejako na to, že robí chybu, že robí niečo zle. Ďalej ovplyvníte chovanie psa na diaľku, zaistíte komunikáciu so psom a zrýchlite cvičenie. A to sú veľmi presvedčivé argumenty.

Keďže sú niektoré rasy tvrdohlavé, potom ho budete potrebovať privolať napríklad na diaľku. Vzdiali sa od vás a nereaguje na volanie, potom stačí vyslať výboj do obojku, ktorý psa upozorní, že sa má vrátiť k svojmu majiteľovi.

Aký typ výcvikového obojku zvoliť?

Obojky môžete vyberať podľa značky. Veľkej popularite sa v tejto oblasti teší značka Reedog. Ale oveľa dôležitejšie parametre sú to, aký veľký je pes, koľko psov chcete súčasne cvičiť, aký dosah a aké funkcie by mal obojok mať.

Zamyslieť by ste sa mali aj nad funkciami obojku, respektíve na druhoch signálu. V ponuke sú obojky vydávajúce buď impulz a zvuk, impulz, zvuk a svetlo, alebo impulz, vibrácie, svetlo a zvuk.

Ak už budete kupovať obojok od značky Reedog, potom by ste sa mohli pozrieť aj na elektronický ohradník. Ten vám poslúži zase k tomu, že na záhrade vymedzíte miesto, v ktorom sa môže pes pohybovať a za ktoré hranice už nemôže vstúpiť. No to už je kapitola sama o sebe.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu