Vysávač na psie chlpy – a chlpy sú preč!

Máte psa, mačku alebo iné domáce zvieratko a neviete si dať rady s chlpmi, ktoré sú roztrúsené úplne všade? Tradičné rady, ako sa chlpov zbaviť, zvyčajne nie sú veľmi účinné, skutočne funkčné riešenie je však na dosah – je ním vysávač na psie chlpy!

Domáce zvieratká máme snáď všetci radi. Bodaj by aj nie, veľká väčšina domácností má nejaké domáce zvieratko, či už rybičky, škrečka, hada alebo tradičného psa, prípadne mačku. Výber domáceho zvieratka je dnes prakticky neobmedzený, rôzne kuny, prasiatka a iné bláznivé zvieratá už nie sú ničím výnimočným v pozícii domáceho zvieratka. Každé dieťa túži po psovi alebo mačke, to sú tradičné a zaužívané domáce zvieratká, ktoré nikdy neomrzia. Problém nastáva, keď si psa alebo mačku nemôžete dovoliť mať, príčiny sú zvyčajne dve – buď nemáte čas a neustále niekam cestujete, v tomto prípade je pes alebo mačka skutočne na príťaž alebo vám vadia chlpy, ktoré sú bežnou súčasťou takýchto domácich zvieratiek. Veľa ľudí má na chlpy alergiu, v tom prípade nie je chov psa alebo mačky v interiéri veľmi dobrým nápadom. Problémom sú chlpy, ktorých sa jednoducho nedá zbaviť. Alebo áno? Nuž, dnes je k dispozícii riešenie, ktoré vám pomôže zbaviť sa chlpov rýchlo a jednoducho. Je to vysávač na psie chlpy!

Keď alternatívne metódy nezaberajú...

Rôzne metódy, ako sa zbaviť chlpov, sa dedia z generácie na generáciu, o nejakej výraznej efektivite týchto „homemade“ spôsobov však nemôže byť reč. Často využívaným spôsobom, ako sa chlpov z koberca zbaviť, je čistiť ich mokrou handričkou, kedy sa vytvárajú chumáče chlpov, ktoré jednoducho povysávate. Vedzte však, že je to jedna z najzdĺhavejších činností, aké ste kedy v živote robili. Nehovoriac o rôznych gumených rukaviciach, ktorými prechádzate po miestach, kde sú chlpy a tie sa na rukavicu nalepujú. Všetky takéto alternatívne spôsoby sú mimoriadne zdĺhavé, náročné a nie práve najúčinnejšie. Na poriadne a efektívne odstránenie zvieracích chlpov potrebujete spoľahlivého pomocníka, ktorým je spomínaný vysávač na psie chlpy!

Špeciálne vlastnosti?

Asi je jasné, že vysávače určené špeciálne na odstraňovanie psích chlpov musia mať nejaké vlastnosti, ktoré ich budú odlišovať od bežných vysávačov. Pozrime sa na vysávače na psie chlpy od spoločnosti Philips. Ich hlavnou vlastnosťou je vysoký výkon, ktorý si poradí aj s chlpmi, ktoré sú totálne „zažraté“ do koberca. Dôležitou vlastnosťou takýchto vysávačov sú kefky, ktoré sa taktiež podieľajú na spoľahlivom odstraňovaní chlpov z kobercov, čalúneného nábytku a iných častí domácnosti. Na výber máte buď tyčové a ručné vysávače alebo sáčkové. Výhodou tyčového vysávača je jeho kompaktná konštrukcia, ktorá mu umožňuje dostať sa na tie najnedostupnejšie miesta vašej domácnosti, je ľahký, ale zároveň veľmi výkonný. Super riešením sú aj sáčkové vysávače Philips z rady Performer s turbo kefami, ktoré si poradia so všetkými typmi chlpov, zároveň sú veľmi ekonomické. Nech si už vyberiete ktorýkoľvek model vysávaču na psie chlpy od firmy Philips, váš boj s nimi bezpochyby vyhráte!

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu