Zariaďujete detskú izbu? Stavte na kvalitu a pôsobivé detaily

 

 

Keď sa bude dieťa cítiť vo svojom priestore príjemne, lepšie sa mu bude dariť rozvíjať svoje schopnosti. Ako by mala vyzerať efektná detská izbička, ktorá bude zároveň spĺňať nároky dieťaťa?

Jedným slovom – úchvatne! Vyberáte detský nábytok? Začnite posteľou a vhodným matracom. Nepodceňujte kvalitu jeho spracovania, má vplyv na správny vývoj tela a mal by chrbtici poskytovať dostatočnú podporu, aby nedochádzalo k jej deformácii. Odborníci sa zhodujú na tom, že detský matrac by mal byť radšej tvrdší, v kombinácii s kvalitným roštom. Chrbtica sa nesmie na boku, ani na chrbte a predovšetkým v bedrovej oblasti, prehýbať. Dôležitá je potom aj kvalita a výška vankúša pre správnu oporu krčnej chrbtice. Pri ráme postele máte na výber z rôznych pútavých dizajnov pre chlapcov i dievčatá. Či už ide o detské postele v tvare auta alebo efektné „princeznovské“ postele, detské dvojlôžka alebo poschodové postele. Najmenším ratolestiam postačia približne do dvoch rokov alebo škôlkarskych čias detské postieľky. Tie v dnešnej dobe dostanete v rôznych prevedeniach spolu so sektorovým nábytkom. Vďaka tomuto „ladeniu” vytvoríte dokonale harmonické miesto pre vaše detičky.

Detský nábytok na hranie aj na povinnosti

Máte doma školáka? Aj ten si vyžaduje aktívny odpočinok formou hier. Vo svojej izbe potrebuje kút na veci, ktoré mu robia radosť, preto myslite na to, že mu musíte do jeho rozprávkového kráľovstva zadovážiť dostatok úložného nábytku, kam sa zmestia nielen hračky ale aj knihy a mnohé iné kúsky, ktoré drobec potrebuje na svoje nespočetné aktivity. Vybrať si môžete z detského sektorového nábytku v rôznych prevedeniach. Ten sa postará o to, že celá izba ladí a je vyskladaná tak, aby malo dieťa dosť priestoru na oblečenie, hračky i školské potreby. K dispozícii máte celý rad rôznych variantov, stačí si vybrať podľa svojich preferencií. Nezabudnite ani na pracovný kútik. Ten je pre školopovinné dieťa naozaj dôležitý. Pracovná zóna by mala byť v izbe zvolená tak, aby na pracovnú dosku stola dopadalo svetlo počas práce. Nebude si tieniť, ak bude stôl priamo pri okne. Neviete, na aké farby pri dieťati staviť? Nemusí to byť len modrá pre chlapcov a ružová pre dievčatá, dnes tieto „pravidlá“ dávno neplatia. Farebná kombinácia modrej, zelenej a žltej podporuje sústredenie a dieťaťu sa v takto ladenej izbe dobre učí.

Úložný priestor skryje všetky detské poklady

Na stole nesmie chýbať lampa a v dosahu by sa mali nachádzať aj úložné priestory, aby si dieťa mohlo ľahko a pohodlne udržiavať vo veciach poriadok. Pomôžu skrinky so zásuvkami, komody, police i rôzne zakladače, stojany, nástenky či tabule, kam si môže dieťa pripínať obrázky alebo robiť poznámky. Máte doma prváčika? Pouvažujte aj o písacej podložke, zabránite tak poškodeniu vrchnej časti stola. Samozrejme, izbičku dotvárajú aj detaily ako koberec, vankúše, závesy a rôzne obrázky alebo rámiky s fotkami. Vytvorte vašim deťom miesto, kde sa budú cítiť ako v siedmom nebi s kvalitným detským nábytkom, ktorý im vydrží až do tínedžerských čias alebo aj dlhšie!

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu