Zariaďujete saunu? Vyberte si kvalitné saunové pece!

Súkromná sauna sa skvelý spôsob, ako si užiť výhody saunovania priamo u vás doma. Základom každej sauny sú saunové pece, ktoré sa starajú o efektívne rozhorúčenie priestorov sauny. Podľa čoho ich vyberať?

To, že sauna má na ľudské telo mnoho pozitívnych účinkov, je vedecky potvrdené už od nepamäti. Zdravotné účinky sauny by sme mohli vymenúvať donekonečna, spomenieme tak aspoň niekoľko základných. Sauna v prvom rade pomáha ku kvalitnej psycho-hygiene a uvoľneniu celého tela. Veľmi dobrým nápadom je tak ísť si na pár minút oddýchnuť do sauny po náročnom dni v práci. No nie je to len o psychike. Horúca atmosféra sauny podporuje potenie, telo sa tak zbavuje škodlivých látok. Pomáha na prevenciu a liečenie rôznych ochorení dýchacích ciest, prečisťuje pokožku a robí ju hebkou a príjemnou. A pozitívnych zdravotných účinkov je oveľa viac. Svoju súkromnú saunu pritom môže mať doma úplne každý! V dnešnej dobe sa dajú kvalitné sauny zohnať za výhodné ceny a za tie zdravotné účinky to rozhodne stojí. Dobre, povedali ste si, že aj vy chcete mať svoju vlastnú saunu. Okrem zariadenia samotnej miestnosti sauny musíte vybrať základnú vec – saunové pece.

Elektrina verzus tuhé palivo

Pri saunových peciach musíte spraviť základné rozhodnutie pri voľbe typu pece. Zvoliť si totiž môžete buď saunové pece na drevo alebo elektrické saunové pece. Saunové kachle na pevné palivo, teda typicky na drevo, sú tradičným riešením, ktoré vašej saune vdýchne špecifickú atmosféru. Pevné palivo však prináša aj nevýhody – potrebná je zložitejšia konštrukcia s komínom, budete mať viac starostí s udržiavaním ohňa, odstraňovaním popola a podobne. Saunové kachle na drevo sú tak vhodným riešením pre skutočných pôžitkárov, ktorí dokážu saunu na pevné palivo oceniť. Používateľsky prístupnejším riešením sú elektrické saunové pece, ktoré nevyžadujú prakticky žiadnu údržbu, veľmi rýchlo sa rozhorúčia sa postarajú sa o ničím nerušené saunovanie. Výber tak zostáva na vás, nech sa však rozhodnete akokoľvek, vaša sauna vám rozhodne prinesie veľa pôžitku a zdravotných benefitov.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu