Zdravé bývanie: Postavte si luxusné drevodom

 

 

Drevené stavby sa tešia obrovskej popularite predovšetkým vo Francúzsku, kde sú kladené pomerne vysoké nároky na energetickú náročnosť nehnuteľností. Postupne sa ale trend rozšíril aj do ostatných krajín a v našich končinách sa začínajú stavať aj nízkoenergetické drevodomy, ktoré sú ukážkou zdravého bývania.

Ak sa povie drevodom, každý si ako prvý predstaví pasívny či nízkoenergetický objekt s minimálnymi nákladmi na bývanie. V prípade, že je projekt správne navrhnutý, naozaj zaplatíte za bývanie zlomok ceny.

Pravdepodobne sa pýtate, prečo sa začali stavať drevené domy namiesto murovaných. Dôvodov je hneď niekoľko. Drevo je ekologický materiál, ktorý sa vyznačuje priaznivými mechanickými vlastnosťami. Veľmi dobre sa s ním pracuje, rovnako tak je realizácia rodinného domu rýchlejšia. Pri stavebných úpravách sa spotrebuje oveľa menej energie, teda stavba takého dreveného domu nemá negatívny dopad na životné prostredie. Drevodomy sú ďalej charakteristické nízkou tepelnou vodivosťou, a tým pádom sú zaistené perfektné tepelnoizolačné vlastnosti.

Výhody drevodomov

Drevený dom je postavený pomerne rýchlo, spravidla do niekoľkých týždňov od získania všetkých potrebných povolení a dokumentov. Pri klasickom murovanom domu čakáte aj niekoľko mesiacov, než sa nasťahujete.

Drevené domy sú schopné dokonale regulovať vlhkosť vo vnútri, veľmi dobre tlmí tiež zvuk. Drevo je totiž nielen tepelný, ale aj akustický izolant. Zrubové domy navyše prirodzene zapadnú do okolia, pôsobia elegantne, nadčasovo a luxusne. Pritom obstarávacia cena je mnohokrát nižšia ako u klasického stavení. Stále teda nad drevodomom pochybujete?

Nevýhody drevodomov

Samozrejme nájdu sa aj nejaké nevýhody, ktoré sú ale nepatrné. Ak je zle zvolený druh dreva, môže dochádzať k poškodzovaniu niektorých častí domu. Ak sa ale obrátite na profesionálnu firmu, ktorá má s drevenými domami bohaté skúsenosti, nemusíte sa takých problémov báť.

Mýty o drevostavbách

Bohužiaľ, drevostavby sú v očiach niektorých zákazníkov nedôveryhodné a nespoľahlivé, pritom sa často jedná len o mýty, ktoré kolujú medzi ľuďmi. Životnosť drevostavieb nie je o nič kratší ako životnosť klasického murovaného domu. Ukážkovým príkladom sú historické drevené skvosty, ktoré vydržali aj 400 rokov. Čo sa odolnosti dreva týka, tak jemu neškodí ani dážď či živelné pohromy, ak sú použité správne stavebné metódy.

Často si ľudia myslia, že v drevenom dome sú v ohrození, pretože v ňom hrozí vyššie riziko požiaru. Pritom horľavosť drevostavieb je rovnaká ako tých murovaných objektov.

Objednať si dom na kľúč, alebo ho stavať svojpomocne?

V okamihu, keď sa rozhodnete teda pre drevený dom, staví sa pred vás otázka, či si ho postavíte svojpomocne, alebo radšej vložíte dôveru do profesionálnej firmy. Drevené domy na kľúč majú jednu veľkú výhodu - o nič sa nemusíte starať, všetko za vás zariadi spoločnosť, ktorú si objednáte. Vy si len vyberiete, ako by mal váš vysnívaný dom vyzerať.

Jednou zo spoločností, ktorá sa na našom trhu zaoberá stavbou zrubových a drevených domov, je WoodSK pôsobiaci v Bratislave. Hoci sa nachádza v hlavnom meste, realizuje drevodomy po celom Slovensku. Priamo na webových stránkach spoločnosti môžete zhliadnuť ponuku drevodomov, prístreškov a garáží. Ak už rodinný dom máte, ale vlastníte pozemok v chatovej oblasti, pre firmu WoodSK nie je problém postaviť chatku či chatu, kde strávite celé leto.

WoodSK samozrejme ponúka možnosť realizácie bývania na kľúč. Poskytne vám kompletný servis, čo sa stavby týka, ale aj odborné poradenstvo. Vyberte si teda dom, v ktorom by ste chceli bývať, a pustite sa do toho.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu