Čo vám pomôže zvýšiť úroveň vášho bývania?

Náš domov je miestom, kde si môžeme po náročnom pracovnom dni oddýchnuť. Pri stavbe/ zariaďovaní sa snažíme robiť všetko pre to, aby sme v interiéri mali všetko, čo potrebujeme, a to nielen na oddych.

Čo by vám ale mohlo pomôcť zvýšiť úroveň vášho bývania?

Hydroizolácia

Ak bývate v rodinnom dome, veľké prívalové dažde a dlhodobé zrážky vám môžu vytápať pivničné priestory. Presakovať môže dokonca aj spodná voda, ktorej hladina sa dlhodobými zrážkami zvyšuje.

Ak chcete zvýšiť úroveň vášho bývania, pomôcť vám môže aj hydroizolácia. Hydroizolácia by sa mala používať najmä na strešnú krytinu a základy, aby vlhkosť a voda nepresakovali a neohrozovali tak stavbu. Podceniť by sa nemali ani terasy, či balkóny.

Odporúčame vám kúpiť kvalitný materiál na hydroizoláciu, čiže asfaltové pásy, PVC fólie, či tekuté gumy, ktoré sa používajú pri hydroizolácii konkrétnych povrchov.

OSB dosky

Ak chcete zvýšiť úroveň bývania, pomôcť vám môžu aj OSB dosky. Tieto dosky sa najčastejšie používajú ako obklad stien, stropov, podkroví, ale aj podláh. Ak chcete chrániť tieto plochy pred únikom tepla, pomôcť vám môžu tieto praktické obkladové osky. Dokonca je možné ich využiť na stavbu celodrevených stavieb. Sú to viacvrstvové dosky lisované zo smrekových triesok. Vôňa dreva vás v tomto prípade vôbec „neminie“.

Ak chcete zvýšiť úroveň vášho bývania, okrem hydroizolácie strešnej krytiny a v prípade nových stavieb aj hydroizolácie základov vám odporúčame obložiť si steny, stropy práve OSB doskami.

Pomôcť vám môže aj kontrola tesnenia okien, v prípade potreby aj úplná výmena okien.

Aby sme sa v interiéri cítili príjemne, potrebujeme urobiť všetko pre to, aby sme počas vykurovacej sezóny mali v interiéri príjemne teplo a zase počas letnej sezóny príjemný chládok.

V prípade potreby môžete zainvestovať aj do výmeny tieniacej techniky.

Zdroj obrázka:

Autor: FOTOGRIN / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu