Čo zohľadniť pri výbere fotopasce?

Fotopasce si získali veľkú popularitu nie len medzi poľovníkmi a milovníkmi prírody. Čoraz viac sú tieto praktické kamerové systémy využívané aj v bežnom živote, napríklad pri ochrane majetku alebo na poli vedy a výskumu. Viete ako a podľa čoho si vybrať tú správnu fotopascu?

Na monitoring zvierat

Fotopasce na monitorovanie zvery často využívajú pracovníci Štátnej ochrany prírody a nie zriedka sa im vďaka týmto šikovným kamerkám podarí zachytiť prítomnosť medveďa, vlka, ale napríklad aj mačky divej alebo rysa. Fotopasce, určené na monitoring v prírode, bývajú vybavené funkciou MMS/GPRS, posielajúcej správy na mobil. Väčšina užívateľov sa však zaobíde bez tejto funkcie a snímky si pozrie na mieste, buď na zabudovanej obrazovke, alebo po vyňatí SD karty na inom zariadení. Medzi vyhľadávané fotoapsce v tomto okruhu patria najmä tie značky Welltar s viditeľným prísvitom. Tento zver neplaší a nočné snímky sú vďaka nemu oveľa kvalitnejšie.

Fotopasce pre dohľad nad majetkom

Fotopasce sa využívajú aj pri strážení majetku. V tomto prípade sa však funkcia odosielania MMS správ naozaj oplatí, ak chcete vinníka chytiť priamo pri čine a nie ho dodatočne identifikovať podľa snímok. V prípade, že fotopascu necháte strážiť nehnuteľnosť, nastavte senzor pohybu tak, aby sa nespustil napríklad pri pohybe konárov vo vetre. Oplatí sa tiež zadovážiť si zariadenie s infračerveným bleskom, ktorý presvetlí snímaný priestor bez rušivých vplyvov.

Ako je to s výdržou batérie?

Čo sa výdrže batérií týka, tú ovplyvňuje niekoľko faktorov. Predovšetkým to je nastavenie frekvencie a kvality snímok, prípadne videí, ako aj čas, kedy je fotopasca v pohotovosti. Platí, že filmovanie je energeticky náročnejšie ako fotenie, zvlášť keď prebieha v noci alebo v zime. Bežne sa ale výdrž batérií pohybuje rádovo v mesiacoch. V extrémnych prípadoch však môže dôjsť k ich vybitiu aj za pár dní.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu