Dokážu fotopasce ochrániť váš domov pred zlodejmi?

Zlodeji a vlámači sú dnes postrachom každého, kto býva v rodinnom dome, alebo na ľahko prístupných miestach v bytovkách, či panelákoch. Keďže zlodejov je dnes veľa, existujú už overené metódy, ako sa viete proti nim brániť, alebo zistiť, čo robia v okolí vašej domácnosti. Aké sú teda najlepšie metódy a pomôcky, ktoré vám pomôžu zistiť, čo sa deje okolo vášho domu?

Každý, kto chce mať pod dohľadom svoj dom, byt, alebo jeho okolie siahne po bezpečnostných dverách, oknách, pohybových senzoroch, no najmä po kamerovom systéme. Kamerový systém síce nie je zlý, no kamery si vedia zlodeji hneď všimnúť a vymyslieť krádež tak, aby ste nezistili ich identitu. Na rad v takomto prípade prichádzajú fotopasce. Ako si teda ochrániť domov vďaka fotopasci?

Ako funguje fotopasca, a prečo je na ochranu majetku ideálna?

Predtým, než začnete fotopascu používať, alebo len rozmýšľať o jej kúpe, je dobré si naštudovať, ako vlastne fotopasca funguje, ako sa montuje a podobne. Aby ste sa nemuseli preklikávať cez množstvo rôznych stránok, my vám to všetko teraz povieme.

Fotopasca je vlastne menšie elektronické zariadenie, ktoré funguje podobne ako bežný kamerový systém. Fotopasce však robia fotky a videá len na základe pohybu, takže vďaka tomu viete zistiť presne čo sa kde pohlo a nemusíte si prezerať celé záznamy. Zariadenie sa skladá z niekoľkých dôležitých častí, ktoré sa na celom procese fotenia, alebo natáčania podieľajú. V strede fotopasce sa nachádza kamera, ktorá aj napriek malej veľkosti vykúzli naozaj kvalitné a ostré fotografie, či videá. Aby sa kamera na fotopasci dokázala zapnúť, je potrebný samotný pohybový senzor. Ten sa zvyčajne nachádza na čele fotopasce, hneď pod kamerou a dokáže sledovať pohyb aj v okolí 15 metrov, niekedy aj viac. Pohybový senzor navyše nesleduje len vpred, ale aj okolie fotopasce, takže vám neunikne naozaj žiaden pohyb.

Hc 801m

Fotopasca však musí fungovať aj v noci, a tak sú na čele fotopasce zabudované aj diódy, ktoré vysielajú neviditeľný prísvit, ktorý umožní fotiť a natáčať videá aj v noci. Aj keď sa to zdá jednoduché, fotopasca v noci vytvorí síce čiernobiele fotografie, alebo videá, no sú krásne ostré a vy tak uvidíte každý detail. Na väčšine fotopascí sa nachádza aj displej, na ktorom si viete prehrávať nastavenia, alebo aj prezerať fotky, či videá. Vyhotovené fotografie fotopasca ukladá na SD kartu, no dnes existujú aj fotopasce, ktoré vedia po vložení sim karty posielať fotografie na mobil, či na email.

Veľkou výhodou fotopasce je aj to, že dokáže fungovať vo dne v noci, za dažďa, mrazu, alebo snehu. Ak teda chcete fotopascu využiť na ochranu majetku, konáte správne. Navyše, fotopasca míňa energiu z bateriek len keď fotí, alebo natáča a vďaka tomu vám dokáže vydržať poriadne dlho. Vďaka maskovaniu a neviditeľnému prísvitu je pre zlodeja takmer neviditeľná a vy vďaka nej dokážete získať kvalitné fotky, alebo videá, ktoré viete použiť na polícii, na vypátranie zlodeja.

Ako namontovať fotopascu?

Fotopascu viete v okolí domu namontovať vďaka popruhom, ktoré sú bežne pribalené k fotopasci. Akonáhle fotopascu namontujete, spravte skúšobnú fotku, alebo zapnite laserové zameriavanie, ak takým fotopasca disponuje. Zistíte tak presný obraz, ktorý bude fotopasca sledovať.

Ak sa o fotopascu bojíte, alebo ju chcete použiť na sledovanie zveri do lesa, je dobré si zakúpiť aj oceľovú krabičku so zámkom, aby vám nemohla byť fotopasca odcudzená. Pri montáži fotopasce dajte pozor, aby nebolo v jej obraze množstvo konárov, alebo trávy, pretože pri vetre dokáže pohybový senzor aktivovať aj pohyb trávy, či kríkov a vy tak získate množstvo nepotrebných videí, alebo fotiek, ktoré budú len zaberať pamäť.

Nečakajte a použite fotopascu na ochranu vášho domu aj vy!

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu