Efektívne spôsoby, ako ochrániť svoju domácnosť pred nepovolanými návštevami

Obavy z vykradnutia a odcudzenia cenností z domácnosti máme väčšinou, keď odchádzame na dlhší čas mimo domu. Zlodeji ale vedia využiť akúkoľvek príležitosť, aby vám odcudzili viaceré cenné predmety z domácnosti.

Ak chcete efektívne chrániť svoju domácnosť pred nepovolanými návštevami, odporúčame vám postupovať takto.

Vždy pred odchodom skontrolujte, či ste zavreli všetky okná

Ak chcete chrániť svoju domácnosť pred nepovolanými návštevami, vždy pred odchodom z domu skontrolujte, či ste pozatvárali všetky okná. Aj mikrovetranie môže spôsobiť, že sa vám zlodeji dostanú do domácnosti. Zatvorené okná zlodejom skomplikujú cestu do domácnosti a hlavne akékoľvek rozbíjanie okien by určite neostalo bez pozornosti susedov, či okoloidúcich.

Ak používate bezpečnostné dvere, o to istejší môžete byť pri odchode z domu. Treba však zatvárať všetky okná, aby ste dokázali znížiť riziko vlámania na minimum.

V prípade potreby môžete nainštalovať kamerový systém.

Zatvárajte garážové brány

Ak máte garáž ako súčasť rodinného domu, treba myslieť aj na to, že práve cez garáž sa vám do domácnosti môžu dostať zlodeji. Zatvárajte preto garážové brány dôkladne, pretože aj malé podcenenie môže znamenať vniknutie do domácnosti.

Modernejšie garážové brány majú inteligentný systém zatvárania a otvárania, avšak aj tak treba byť obozretní, nakoľko pri zhone a strese pred odchodom môžeme zabudnúť na ich zatvorenie, resp. ich nezatvoríme úplne.

Nenechávajte nič cenného na očiach

Ak chcete svoju domácnosť chrániť pred nepovolanými návštevami, nenechávajte nič cenného na očiach. Všetky cennosti, vrátane záhradných pomôcok, schovávajte mimo dosah. Akonáhle necháte niečo cenného niekoľko dní na záhrade, či pred dverami, pre zlodejov je to signál, že sa nenachádzate doma.

Zdroj obrázka:

Autor: Dmitrii Pridannikov  / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu