Jednoduché pravidlá, ktoré vám pomôžu pri zariaďovaní interiéru

Zariaďovanie interiérových priestorov je pre niekoho pomerne jednoduchá záležitosť, no pre niektorých je to doslova nočná mora. Nočná mora je to nielen po finančnej stránke, ale aj po dizajnovej stránke. Nie každý máme cit pre dizajn a vieme kombinovať nábytok s dekoráciami v jednotlivých miestnostiach.

Ak plánujete zariaďovať interiér, držte sa týchto jednoduchých pravidiel.

Vyberajte nadčasovú podlahu

Ak plánujete výraznejšiu rekonštrukciu, odporúčame vám začať od podlahy. Pri výbere novej podlahovej krytiny zohľadňujte základné parametre, ako protišmykovosť, jednoduchosť údržby, odolnosť, trvácnosť, ale aj vodeodolnosť podlahy.

Zároveň je dôležité vyberať nadčasovú podlahu, ktorú si viete predstaviť mať v interiéri aj o päť, desať, či dokonca pätnásť rokov.

Medzi najkvalitnejšie podlahy radíme hlavne krásne drevené parkety. Svojou trvácnosťou a kvalitným materiálom dokážu ozdobiť interiérové priestory a ponúknuť svoje kvality na dlhé roky.

Nábytok laďte k podlahe a interiérovým dverám

Ak už budete mať vymenenú podlahu a rozhodli ste sa pre konkrétny typ podlahy, nezabúdajte, že práve k tejto novej podlahe je potrebné ladiť aj nový nábytok. Nábytok musí byť v podobnom, nie však v úplne rovnakom farebnom prevedení.

Ak ste si vybrali modernú laminátovú podlahu Balterio, ktorá ponúka širokú škálu farebných prevedení, nezabúdajte zobrať vzorku podlahy do predajne s nábytkom. Je lepšie prirovnať vzorku podlahy k nábytku, aby ste ich neladenie nezistili až vtedy, keď doma poskladáte nábytok.

Pozor, neprirovnávajte vzorky pod umelým osvetlením.

Nábytok by ale nemal ladiť len s podlahami, ale aj s interiérovými dverami. Ak si vyberiete napríklad obývaciu stenu v prevedení buk a interiérové dvere budete mať v prevedení čerešňa, myslíte si, že to dobre ukáže?

Vždy si pri výbere podlahy, nábytku a aj interiérových dverí vyberte farebné prevedenia, ktoré budú navzájom ladiť a nebudú pútať neželanú pozornosť.

Zdroj obrázka:

Autor: Daria Minaeva / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu